Dlaczego skórzane etui na telefon? Jakie wybrać?

14 sierpnia 2019

Skórzane etui na telefon

Skóra jest niezwykle popularnym materiałem, stosuje się go w przemyśle odzieżowym, galanteryjnym i powstają z niego różnorakie akcesoria oraz dodatki jak np. oprawy do kalendarzy czy etui na telefon, dokumenty, wizytówki. Lekka, wytrzymała oraz estetyczna. Aby prezentowała się dobrze musi być pielęgnowana a od czasu do czasu podlegać musi konserwacji. W jaki sposób powinno się o nią dbać?

Skórzane, oryginalne etui – inwestycja godna uwagi

Nie trzeba nikomu wyjaśniać, że często cena jest wyznacznikiem jakości. Posłużyć się tutaj można przykładem słuchawek. Czy ktoś spodziewa się, że te kosztujące kilkanaście złotych słuchawki nabyte w kiosku zagwarantują jakość dźwięku tak jak te za 200 złotych od sprawdzonej marki? Dlaczego zatem ktoś ma oczekiwać, że taki tani pokrowiec będzie dawał taką samą ochronę jak produkt renomowanej firmy? Nawet największy optymista zobaczy w praktyce, że to jednak nie to samo. Nie warto więc kupować tanio, bo takie etui szybko będzie zużyte i będzie trzeba je wymienić na nowe. Z biegiem czasu łączne koszty można okazać się większe niż przy zakupie jednego porządnego produktu.

Cena skórzanego etui na telefonJak rozpoznać solidne etui skórzane?

Skoro już wiadomo, że nie ma sensu tracić pieniędzy na tanie etui pojawia się pytanie jakie droższe kupić. Czy wszystkie mają taką samą wartość i jakość. Oczywiście nie. Jest parę rodzajów skór, więc warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć czy etui będzie się różnić. Skóra nubukowa ma wiele zastosowań, produkcja butów, torebek, odzieży, etui do telefonów. To materiał wyglądający elegancko, cechujący się miłą w dotyku fakturą, zachowujący kolor. Wymaga poświęcenia na konserwację w każdym miesiącu za pomocą miękkiej szczotki. Skóra lakierowana stosowana jest powszechnie w galanterii damskiej i męskiej a także w przemyśle odzieżowym. Cecha charakterystyczna to gładka i połyskująca powierzchnia. Efekt takie zawdzięczamy specjalnie przygotowanym lakierom, którymi pokrywa się górną warstwę skóry. W trakcie eksploatacji wymaga pewnych zabiegów konserwacyjnych, jednak odpowiednio utrzymana wygląda elegancko.

W przypadku skór licowych, a więc skór gładkich ich powierzchnia jest pokrywana z pomocą wosku albo substancji konserwujących. Dzięki temu będzie odporna na wilgoć i zabrudzenia. Obejmuje się tą nazwą wszystkie skóry, których zewnętrzna warstwa skóry właściwej a więc strona licowa wyprawiona jest na zewnątrz. Na licowe skóry nadaje się skóra cielęca, jagnięca, kozia. W ofercie sklepów znajdziemy także skóry welurowe, które są odmianą zamszu o gęstych i grubych włóknach. Zalicza się je do skór szorstkich. Przyjemne w dotyku i elegancko się prezentują.

Jak wybrać najlepsze etui dla siebie?

Aby dla siebie znaleźć najlepsze etui skórzane na telefon, należy zrobić dwie proste rzeczy, zdecydować jaka ma być kolorystyka, szeroki wybór obejmuje duży wachlarz kolorów od czarnego po czerwone i złote. Nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej barwy. Po drugie należy znaleźć etui, które będzie pasować do posiadanego modelu urządzenia. Nie ma bowiem uniwersalnych etui. Wiele smartfonów ma podobne wymiary, jednak mogą różnić się tym jak umiejscowiony jest aparat, przyciski.

Cena może być miły zaskoczeniem!

Warto także zauważyć, że dobre etui nie musi być drogie. Można je nabyć w cenie poniżej 100 złotych. Nie tylko będzie zwiększać się w ten sposób estetykę, ale także chroni przed uszkodzeniami, których naprawa kosztowałaby znacznie więcej niż wynosi wartość telefonu. Dlatego wybierając dla siebie etui trzeba koniecznie zwracać uwagę na kwestie.