Wszystko, co musisz wiedzieć o iOS 13.3

4 listopada 2021

Rok zbliża się ku końcowi, a firmie Apple udało się pomyślnie udało się wcisnąć w ostatniej aktualizacji na swoim iOS. iOS 13 miał kilka kilka hitches po drodze, w tym wiele błędów, które zostały zgłoszone wcześniej. To Nie jest zaskoczeniem, że gigantyczna firma technologiczna wydała kolejną aktualizację.

Aktualizacja (która przynosi liczbę aktualizacji iOS 13 do 9) pakuje kilka fajnych wtrąceń. Wśród innych funkcji, nowa aktualizacja będzie być w stanie wspierać funkcjonalność fizycznych kluczy bezpieczeństwa. Dodatkowo pochodzi z funkcjami kontroli rodzicielskiej. Czytaj dalej i odkryj inne fajne funkcje które pojawiły się wraz z najnowszą aktualizacją.

Obsługa klucza bezpieczeństwa FIDO2

Prawdopodobnie najbardziej znaczącym dodatkiem jest aktualizacja zabezpieczeń bezpieczeństwa, która pozwoli użytkownikom używać w Safari kluczy bezpieczeństwa zgodnych z FIDO2. Safari. Klucze bezpieczeństwa znacznie poprawią ochronę konta. Zabezpieczenia klucze są również znacznie łatwiejsze w użyciu. Apple dodał również, że nowa aktualizacja pozwoli na korzystanie z dowolnego NFC lub USB w iPhonie.

W tej chwili kilka usług internetowych, takich jak Dropbox, Facebook, Twitter, Gmail, i Outlook już obsługuje klucze bezpieczeństwa. To sprawia, że iOS wsparcie tych kluczy niezwykły postęp, jak klucze bezpieczeństwa prawie rozwiązać problem "solidnego uwierzytelniania".

Aby spróbować tego na swoim urządzeniu, trzeba, po pierwsze, aby uzyskać klucz bezpieczeństwa. Yubikey 5Ci jest najlepszym wyborem ze względu na jego kompatybilność. Uwaga że, w tej chwili, wsparcie YubiKey jest ograniczona. Na jasnej stronie, YubiKey Yubico, twórca Yubico, może chronić twoje konta online w przypadku, gdy usługa nie obsługuje klucze bezpieczeństwa. Jest to możliwe za pomocą aplikacji uwierzytelniającej Yubico. Utrata fizycznego klucza może być prawdziwym problemem, więc upewnij się, że jest on bezpiecznie przechowywany.

Ograniczenia w komunikacji

Nowa aktualizacja będzie miała również coś dla rodziców, Limity komunikacyjne. Ta funkcja da rodzicom kontrolę nad tym, kto może komunikować się z ich dziećmi. Na koncie dziecka, rodzice będą teraz mieli opcję ograniczenia komunikacji tylko do kontaktów, które zostały zatwierdzone. Będzie to jednak dotyczyło tylko podstawowych aplikacji Apple'a, czyli Wiadomości, iCloud, Facetime i Telefon. Rodzice będą mogli również zarządzać listą kontaktów swoich dzieci. listą kontaktów.

Można nawet ograniczyć komunikację dzieci wyłącznie do komunikację dzieci z członkami rodziny. Tak może być w przypadku, gdy limit czasu ekranowego są włączone. Na przykład, gdy nadchodzi czas, aby dzieci wykonały zadania lub obowiązki, rodzice mogą zablokować całą ich komunikację z wyjątkiem - powiedzmy do 'tata 'i 'mama'. Należy pamiętać, że niektóre aplikacje innych firm mogą nadal pozwalać dzieciom na komunikację z innymi osobami. Ogólnie rzecz biorąc, Limity Komunikacji są bardzo mile widzianym dodatkiem. dodatkiem.

Inne aktualizacje

Oprócz istotnych zmian dotyczących bezpieczeństwa i prywatności, iOS 13.3 będzie miał również mniejsze aktualizacje. Jak donosi (iDB) przez Beta testerów, nastąpiła znaczna poprawa w zarządzaniu pamięcią RAM. Można też zapisać przycięte wideo (aplikacja Zdjęcia) jako nowe wideo. Aktualizacja przyniesie także kilka zmian w wyglądzie m.in. Apple News+, a także aktualizację aplikacji Stocks. Ta najnowsza aktualizacja OS jest już się i dostępna dla wszystkich obsługiwanych urządzeń.