Jak odblokować smartfon bez kodu PIN

25 stycznia 2021

Istnieje kilka sposobów, aby wrócić do swojego Android smartphone, gdy zapomnisz swój zamek wzór, choć niektóre będą działać tylko na nowsze lub starsze wersje Androida. Sprawdź je poniżej.

Smart lock (Android 5.0 i wyższy)

Nowsze wersje Androida mają ściślejsze zabezpieczenia niż starsze, które można odblokować za pomocą loginu do konta Google. Posiadają one jednak funkcję Smart Lock, która pozwala na automatyczne odblokowanie telefonu pod pewnymi warunkami, np. gdy łączy się on z domową siecią Wi-Fi. W takim przypadku, gdy zapomnisz swojego wzoru lub kodu PIN, po prostu wróć do domu, aby odblokować telefon bez niego.

Można to skonfigurować dla różnych warunków.

Opcje zabezpieczeń innych firm

Niektórzy producenci smartfonów często pakują własne oprogramowanie zabezpieczające w urządzenia, takie jak Find My Mobile firmy Samsung. Takie funkcje mogą być szczególnie przydatne przy przechodzeniu przez ekran blokady, ale trzeba będzie to już skonfigurować.

Korzystanie z funkcji Find My Mobile firmy Samsung jest tak samo proste jak korzystanie z Android Device Manager.

Użyj swojego konta Google (Android 4.4 i niższe)

Więc, jesteś zablokowany z urządzenia i nie pamiętasz swojego odblokowania wzoru. Co ty robisz? Na szczęście nie musisz panikować, bo jest dość prosty sposób na dostanie się do urządzenia.

  • Spróbuj odblokować wzór pięć razy (może ci się poszczęści i zgadniesz/ zapamiętasz!).
  • Po piątej próbie, zostaniesz zablokowany, ale pojawi się opcja na dole ekranu, która mówi "Forgot Pattern". Kliknij na nią.
  • Zaloguj się na swoje konto Google.
  • Po uwierzytelnieniu się za pomocą konta Google, będziesz mógł wybrać nowy kod PIN, wzór, blokadę, itp. i odblokować urządzenie.

W ostateczności: reset fabryczny

W ostateczności należy przeprowadzić reset fabryczny. Ale uważaj, bo to usunie wszystkie dane z twojego urządzenia z systemem Android, więc rób to tylko wtedy, gdy naprawdę wypróbowałeś wszystkie powyższe opcje.

Najprostszą metodą zrobienia tego z zablokowanym telefonem jest zalogowanie się do Google's Find My Device online.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do Menedżera urządzeń z systemem Android lub nie jesteś zalogowany na swoje konto Google w zablokowanym urządzeniu, musisz wykonać reset sprzętowy, co oznacza ręczne wejście w tryb odzyskiwania urządzenia.

Metoda przeprowadzania resetowania fabrycznego sprzętu różni się w zależności od urządzenia, ale zazwyczaj polega na przytrzymaniu przycisków zasilania i głośności, gdy urządzenie jest wyłączone. W przypadku, gdy doświadczenie użytkownika różni się od kroków opisanych w poprzednim linku, można przeszukać naszą stronę internetową, aby znaleźć instrukcję resetowania fabrycznego dla danego urządzenia, klikając ten link.

Wejdź w tryb odzyskiwania, aby przeprowadzić reset fabryczny sprzętu.