Jak ozdobić etui na telefon?

10 sierpnia 2019

Dekoracje na etui

Szukasz zmiany dla swojego urządzenia na nowy sezon? Można odświeżyć skutecznie pokrowiec na telefon. Z tymi pomysłami jakie tutaj dodajemy wystarczy kilka złotych i będziecie mieli modny case na długi czas. Konfetti Można przygotować kolorowy papier, nożyczki i case, wycinamy małe kółeczka dziurkaczem i umieszczamy je w etui.

Etui ze zdjęciem

Można także ozdobić silikonowe etui ulubionym zdjęciem. W taki sposób przygotowana będzie oryginalna ozdoba dla urządzenia. W ten sposób innych będzie można zaskoczyć unikalnym wzorem. Przygotować należy przeźroczysty case, dobrej jakości zdjęcie oraz nożyczki. Wybieramy ulubione zdjęcie i drukujemy je w rozmiarze, który będzie dopasowany do wielkości urządzenia. Potem wycinamy zdjęcie i robimy otwory na aparat, diodę, wejście USB. Teraz wystarczy włożyć zdjęcie do etui i następnie nałożyć go na telefon.

Dekoracja z ozdobnej taśmy

Jeśli chcecie szybko odmienić wygląd etui to będzie można także ozdobić go dekoracyjną taśmą klejącą. Wybieramy ulubione odcienie, kolory, przyciąć taśmę i nakleić ją na obudowę. Etui takie będzie się świetnie prezentować a jednocześnie zdobienie będzie szybko zrobione. Wystarczy tylko kilka minut, by to zrobić.

Etui z brokatem

Jeśli chcecie, by urządzenie nabrało zupełnie nowego blasku to możecie je ozdobić brokatem tworząc w ten sposób wyjątkowe etui. Aby to zrobić trzeba mieć jednokolorowe albo przeźroczyste etui silikonowe, klej w tubce, lakier do paznokci i sypki brokat. Smarujemy etui klejem i sypiemy sypki brokat. Po kilku chwilach kryjemy warstwę bezbarwnym albo kolorowym lakierem do paznokci, który utwardzi ozdobę i sprawi, że zapobiegnie się odklejaniu brokatu.

Etui z nadrukiem

Brokat można będzie zastąpić także błyszczącymi cyrkoniami. Zdobienie w metodzie wodnych paznokci. Jeśli komuś podoba się metoda zdobienia paznokci water marbling to może wykorzystać tą metodę nie tylko do zdobienia paznokci, ale również zdobić w ten sposób etui telefonu. Trzeba przygotować przeźroczyste albo jednokolorowe etui, miseczkę z wodą, lakiery w ulubionym odcieniu i wykałaczki. Wlewamy wodę do miseczki, wkropimy nieco lakieru. Aplikujemy kolejne krople przygotowanych lakierów aby nie doprowadzić do zmieszania trzeba chwilę odczekać. Zostawiamy lakiery w wodzie na kilka godzin i jak kropelki wyschną to wykałaczką przeklejamy je na etui. Z pomocą wykałaczki można tworzyć wzory.

Wymienne nadruki

Jeśli ktoś lubi oryginalne wzory to może ozdobić nadrukami urządzenie. Trzeba przygotować etui, papier z nadrukiem, nożyczki i ołówek. Obrysujemy kształt urządzenia na papierze i wycinamy. Następnie zadrukowany papier wkładamy do nakładki, obrysujemy otwór na aparat i wycinamy. W ten sposób powstaje dekoracja, którą trzeba włożyć do etui, gdy się znudzi można wyciąć coś nowego.

Wykorzystaj technikę decoupage

To metoda, która wymaga nieco talentu artystycznego i zajmuje trochę czasu, ale pozwala uzyskać dobre efekty. Przygotowujemy pokrowiec na telefon, acetylen, klej do decoupage, lakier akrylowy, serwetkę, drobny papier ścierny. Dokładnie umyj i odtłuść pokrowiec za pomocą acetonu, a potem smarujemy go klejem do decoupage i przyklejamy serwetkę. Dociśniemy ją we wgłębieniu, by tworzyć jednolitą powierzchnię. Gdy pokrowiec wyschnie należy nałożyć na niego lakier akrylowy i kolejny raz pozostawić do wyschnięcia. Kolejny krok to spiłowanie nadmiarów serwetki, wykonujemy otwory na aparat, porty USB i lampę. Całą powierzchnię dokładnie szlifujemy papierem ściernym. Następnie nakładamy warstwy lakieru, czekamy aż wyschną i szlifujemy.