Jak korzystać z banku zasilania iPhone'a lub ładowarki przenośnej?

30 listopada 2020

Czy pamiętasz czasy, kiedy można było łatwo wymienić baterię telefonu? To było tak proste, jak odwrócenie tylnej pokrywy i włożenie nowej baterii. Teraz Twój bank zasilania iPhone'a musi być zawsze przy Tobie. Jak używać i jaka jest najlepsza przenośna ładowarka do iPhone'a?

W dzisiejszych czasach sprawy są nieco trudniejsze. Większość telefonów nie zapewnia łatwego dostępu do baterii, więc jej wymiana jest bardziej kosztowna i trudna. Z pewnością dużo taniej jest dbać o baterię telefonu. Głównym sposobem dbania o baterię telefonu jest przyjęcie zdrowych nawyków związanych z ładowaniem baterii.

Nowa bateria iPhone potrzebuje ładowarki banku zasilania.

Ale jak prawidłowo naładować baterię telefonu? Co ważniejsze, w jaki sposób można prawidłowo naładować baterię banku zasilania Android lub iPhone'a. Przyjrzyjmy się temu, jak bank energii iPhone'a lub Androida może Ci pomóc.

Nie ładuj swojego telefonu na 100%.

Kiedy bateria telefonu jest bliżej rozładowania, działa przy niższym napięciu. Gdy ją naładujesz, napięcie wzrasta i spada o około 70%. W ten sposób, utrzymując telefon prawie cały czas w pełni naładowany, sprawia, że pracuje on stale pod wysokim napięciem. Praca pod wysokim napięciem zmniejsza żywotność baterii.

Bank zasilania iPhone'a 100% w pełni naładowany
Nie należy ładować iPhone'a do 100%, należy używać najlepszej przenośnej ładowarki bezprzewodowej.

Z tego powodu należy przedkładać opłaty częściowe nad pełne.  Tutaj pomocna może być bateria banku zasilania Android lub iPhone. Kiedy bateria telefonu jest prawie pusta, można trochę zwiększyć ładowanie za pomocą banku zasilania. W ten sposób telefon nigdy nie osiągnie pełnego naładowania i będzie pracował przy niższym napięciu, co wydłuży jego żywotność.

Nie ładuj telefonu przez noc.

To jest coś, co wszyscy robimy i to zły nawyk. Kiedy ładujesz telefon przez noc, osiąga on 100% naładowania i podstępnie ładuje resztę czasu. Ładowanie to może spowodować galwanizowanie się metalicznego litu, co w końcu powoduje problemy ze stabilnością i usterki w działaniu. Ciągłe ładowanie trickle zwiększa również napięcie, co zmniejsza żywotność baterii.

Ładowanie iPhone'a przez noc
Lepiej nie ładować iPhone'a SE przez całą noc.

Ale tak wygodnie jest obudzić się do w pełni naładowanego telefonu. Tak, jest. Ale posiadanie przy sobie baterii w banku zasilania czyni to niepotrzebnym. Gdy telefon jest już prawie pusty, wystarczy podłączyć go do banku zasilania i gotowe.

Trzymaj go w zakresie od 30% do 80%.

Bateria telefonu ma do dyspozycji tylko pewną ilość pełnych cykli ładowania. Oznacza to, że można ładować telefon od 0% do 100% ograniczoną ilość razy.

Jeśli utrzymasz baterię telefonu na poziomie od 30% do 80%, za każdym razem wykorzystasz tylko 50% jego pojemności. Może to podwoić żywotność Twojej baterii. Ponadto, utrzymując baterię naładowaną poniżej 80%, zmniejszasz szansę na uszkodzenie baterii przez wyższe napięcie.

nowy poziom naładowania iPhone'a
Nowy iPhone może być używany od 30% do 80%.

Twój bank zasilania Android lub iPhone jest idealny do tego celu. Gdy poziom naładowania telefonu osiągnie 30%, podłączasz go do najlepszej przenośnej ładowarki do iPhone'a, a gdy osiągnie on 80%, odłączasz go. Dzięki temu przez cały czas utrzymasz optymalny zasięg swojego telefonu.

Redukcja ciepła

Ciepło jest wrogiem twojej baterii. Podwyższone temperatury zmniejszają pojemność baterii w porównaniu z niższymi temperaturami. Utrzymywanie telefonu naładowanego w 100% i ładowanie go w nocy nie tylko zwiększa napięcie, ale i podnosi temperaturę. Tak więc, te sposoby ładowania są złe dla baterii telefonu.

Twoja nowa bateria iPhone musi być w chłodnych warunkach.

Używając bezprzewodowej przenośnej ładowarki do częściowego naładowania baterii telefonu i utrzymując ją w optymalnym zasięgu, zabezpieczysz baterię telefonu i przedłużysz jej żywotność.

Don't Fast Charge

Szybkie ładowanie powoduje wysokie napięcie i wysoką temperaturę podczas ładowania telefonu. Szybkie ładowanie nigdy nie było przeznaczone do ładowania w pełnym cyklu. Przeznaczone jest ono raczej do ładowania telefonu w krótkich odstępach czasu. Pozostawienie telefonu ładującego się za długo na szybkiej ładowarce może więc uszkodzić baterię i zmniejszyć jej pojemność.

Lepiej nie ładować szybko telefonu.

Na szczęście, Twoja najlepsza przenośna ładowarka do iPhone'a nie używa tych wysokich napięć do ładowania baterii telefonu. Zamiast więc używać inteligentnej ładowarki do ładowania baterii, trzymaj przy sobie bank energii i używaj go w razie potrzeby.

Oto i on. 5 wskazówek, których można użyć, aby naładować telefon w banku zasilania. Korzystając z tych wskazówek, chronisz swoją baterię telefonu i przedłużasz jej żywotność.