5 Ważnych wskazówek dotyczących prawidłowego ładowania

30 listopada 2020

Instrukcja ładowania przy użyciu przenośnego banku zasilania:

Chociaż większość ludzi przy zakupie telefonu zwraca uwagę na takie funkcje jak rozdzielczość ekranu, procesor i pamięć, jedną z najważniejszych cech jest bateria. Jeśli się nad tym zastanowić, to bez niej telefon nie działa. Czasami znajdziesz dobry telefon, ale bez przenośnego banku energii, to będzie cegła.

Dlatego wybierając telefon, należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak pojemność baterii. Jest to ważne, ponieważ decyduje o tym, jak długo telefon będzie trwał pomiędzy ładowaniami.

Przenośny bank energii Apple iphone
Ten telefon potrzebuje przenośnego banku energii.

Ale nie tylko specyfikacje baterii są ważne. Ważne jest również to, jak się o nią dbasz i co robisz podczas ładowania akumulatora. Im lepiej dbasz o akumulator telefonu, tym dłużej będzie on trwał. Ważnym elementem prawidłowej pielęgnacji baterii jest prawidłowe ładowanie telefonu. Dzieje się tak jeszcze bardziej dzisiaj, gdy producenci telefonów odchodzą od wymiennych baterii.

 

Dlaczego Twoja bateria telefonu z systemem Android lub Apple jest tak ważna?

Weź pod uwagę, że za nowy telefon płacisz od 500 do 1000 dolarów i wydajesz dodatkowo na akcesoria, takie jak pokrowce i osłony ekranu, przenośny bank energii. Być może warto również zadbać o baterię i jej ochronę. W rzeczywistości, nie dbając o swoją baterię, możesz zrujnować swoje urządzenie w ciągu pierwszego roku od jego posiadania.

Ale jak prawidłowo naładować telefon i jak dopasować bank zasilania do swojej rutyny ładowania? W tym przewodniku pokażemy Ci, jak prawidłowo dbać o baterię telefonu i w jaki sposób bezprzewodowy bank zasilania Okirobo może pomóc. Podążając za tymi użytecznymi krokami, możesz przedłużyć żywotność urządzenia.

1. Nie ładuj akumulatora do 100% za każdym razem

Nie powinieneś ładować telefonu do 100% za każdym razem, gdy go ładujesz. Tak, niektórzy mówią, że należy naładować telefon na 100% raz w miesiącu. Inni mówią, że to mit i nie robi to żadnej różnicy.

Faktem jest, że aby utrzymać baterię w dobrym zdrowiu, należy używać częstych, małych ładunków. Ale po co ładować ją w ten sposób? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzymy się temu, jak ładuje się baterię. Kiedy bateria jest prawie pusta, pobiera stały prąd i pracuje przy niskim napięciu. Napięcie to wzrasta wraz z ładowaniem się telefonu komórkowego i wyrównuje się na poziomie około 70% zanim prąd spadnie, aż do osiągnięcia pełnej pojemności.

W pełni naładowana bateria iPhone'a

Praca przy niższym napięciu korzystnie wpływa na żywotność baterii i zwiększa liczbę dostępnych cykli ładowania baterii. Jest to ważne, ponieważ akumulator ma do dyspozycji tylko pewną liczbę cykli ładowania. To samo należy zrobić podczas ładowania akumulatora.

Głębokość rozładunku ma również wpływ na całkowitą ilość dostępnych cykli ładowania. Oznacza to stosowanie mniejszych rozładowań pomiędzy ładowaniami, innymi słowy, zmniejszenie ilości zużytego akumulatora pomiędzy ładowaniami. Te nieco mniejsze rozładowania mogą w rzeczywistości podwoić żywotność baterii telefonu z systemem Android lub Apple albo przenośnego banku energii.

Z tych powodów zalecamy, aby telefon był zawsze naładowany w zakresie od 30% do 80%. Tak więc, kiedy spadnie on do prawie 30%, naładuj go. Kiedy osiągnie 80%, odłącz go. To znacznie wydłuży żywotność baterii w twoim telefonie.

2. Nie ładuj telefonu przez noc

Ze względu na wygodę budzenia się z w pełni naładowanym telefonem, ładowanie telefonu na noc jest bardzo powszechnym nawykiem, i wszyscy to robimy.  Ale to zmniejsza żywotność baterii. Każde pełne naładowanie liczy się jako cykl ładowania i, jak wspomniano, Twój telefon ma ograniczoną liczbę dostępnych cykli.

Nie należy ładować iPhone'a przez całą noc.

Poza tym można zostawić telefon na noc, aby naładować akumulator lub naładować bank energii:

spowodować powlekanie metalicznym litem. Prowadzi to do długotrwałych problemów ze stabilnością i wadliwego działania.
Pozwól, aby Twój akumulator pracował pod wyższym napięciem, które może go uszkodzić, jak wyjaśniliśmy powyżej.
powodować nadmiar ciepła, który może uszkodzić akumulator.

3. Unikaj używania telefonu komórkowego podczas ładowania go

Najlepiej jest zawsze wyłączać telefon podczas ładowania. Wiemy, że to nie zawsze jest możliwe. Jeśli musisz korzystać z telefonu podczas jego ładowania, spróbuj pozbyć się rzeczy, których potrzebujesz, takich jak gry i wideo.

Korzystanie z telefonu podczas ładowania banku energii.

Korzystanie z telefonu podczas ładowania tworzy mini-cykle, w których część baterii ulega ciągłemu zużyciu i zużywa się szybciej niż inne części baterii. Oznacza to, że pojemność Twojej baterii cierpi.

Używanie telefonu, gdy bateria jest prawie całkowicie naładowana i nadal jest podłączona, może powodować nadmierne ciepło i obciążenie baterii i urządzenia.

4. Utrzymuj baterię w stanie chłodnym

Jak każde wysokie napięcie, wysokie temperatury mogą obciążać baterię w telefonie. Zmniejsza to pojemność twojej baterii.

Utrzymywać akumulator w stanie chłodnym
Baterię należy przechowywać w chłodnym stanie.

Według władz Androida, bateria utrzymywana w temperaturze od 25 do 30 stopni Celsjusza (do 86F) będzie utrzymywać 80% swojej pojemności po roku użytkowania. Jeśli podniesiesz temperaturę do 40 stopni (104F), pojemność po roku użytkowania spadnie do 65%. Z tego powodu rozsądnym rozwiązaniem może być wyjęcie telefonu z pokrywy podczas ładowania.

5. Bezprzewodowy Bank Energii Okirobo jest odpowiedzią

Podsumowując, najlepiej naładować telefon w krótszych odcinkach, utrzymując jego ładowanie na poziomie od 30% do 80%, a także unikać ładowania go w nocy. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ przez cały czas nie ma w pobliżu gniazdka elektrycznego.

przenośna ładowarka do telefonów komórkowych amazon
Apple iPhone najlepsza przenośna ładowarka na Amazon.

Tutaj znajduje się bezprzewodowy przenośny bank zasilania Okirobo. Jest mały i wygodny i możesz go nosić przy sobie przez cały czas. Oznacza to, że możesz naładować telefon, jeśli osiągnie on 30% naładowania i odłączyć go ponownie, gdy osiągnie 80%. Pojemność 10000 mah pozwala uzyskać od 2 do 3 pełnych naładowań telefonu. To po prostu trwa i trwa.

Ponadto, ma on następujące cechy:

  • superszybkie ładowanie bezprzewodowe do 15W;
  • krótki czas ładowania - tylko 3,5 godziny od 0% do 100%;
  • szybkie ładowanie kabla - do 22,5W na jedno złącze;
  • funkcja padów ładujących - ładowanie banku energii i do 3 urządzeń jednocześnie.

Korzystając z bezprzewodowego przenośnego banku zasilania Okirobo, zawsze będziesz miał pod ręką zasilanie, a stosując się do naszych wskazówek zawartych w tym przewodniku, wydłużysz żywotność baterii swojego telefonu.