5 sposobów na oszczędzanie baterii w iPhonie 7

14 stycznia 2022

To okropne uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że bateria w Twoim telefonie jest rozładowana, a Ty nie będziesz miał dostępu do ładowarki, dopóki nie wrócisz do domu...

Wszyscy tam byliśmy!

Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić w takiej sytuacji, aby przedłużyć żywotność baterii:

#1 Wyłącz funkcję "podnieś, aby obudzić

Funkcja raise to wake została wprowadzona w systemie iOS 10 i umożliwia automatyczne budzenie ekranu, gdy przechylisz telefon w swoją stronę.

Trzeba przyznać, że funkcja raise to wake nie przydaje się do szybkiego sprawdzania powiadomień, bez konieczności naciskania czegokolwiek.

Jednak, mając tę funkcję włączoną może spowodować ekran budzi się nieumyślnie, co zużywa baterię niepotrzebnie.

Możesz wyłączyć tę funkcję, wybierając wyświetlacz i jasność w menu ustawień, a następnie wyłączając funkcję podnieś, aby obudzić.

#2 Zmniejszanie czasu autoblokady

Ustawienia autoblokady określają, jak długo ekran telefonu pozostaje włączony przed przejściem w stan uśpienia, gdy telefon jest pozostawiony bezczynnie.

Jeśli ekran telefonu pozostaje włączony, nawet po zaprzestaniu korzystania z niego, niepotrzebnie zmniejszasz zużycie baterii.

Zmniejszenie czasu trwania funkcji automatycznego blokowania może potencjalnie znacznie oszczędzić baterię. Najkrótszy czas działania funkcji autoblokady wynosi 30 sekund.

Aby uzyskać dostęp do ustawień Auto-blokady, wybierz 'Auto-blokada' w menu ustawień ogólnych.

#3 Użyj trybu niskiego zużycia energii

Wraz z wydaniem iOS 9 wprowadzono funkcję trybu niskiego poboru mocy.

Po aktywacji, tryb niskiego poboru mocy zmniejsza ilość energii zużywanej przez telefon i wydłuża czas, przez jaki można korzystać z telefonu, dopóki nie ma dostępu do ładowarki.

Funkcja obniża lub redukuje następujące funkcje: pobieranie wiadomości e-mail, "Hey Siri", odświeżanie aplikacji w tle i automatyczne pobieranie plików.

Tryb niskiego poboru energii wyłączy się automatycznie, gdy bateria telefonu zostanie naładowana do co najmniej 80%.

#4 Wyłącz ustawienia lokalizacji

Im więcej aktywności dzieje się za kulisami - zwłaszcza tych, które korzystają z internetu lub GPS, tym szybciej bateria będzie się rozładowywać.

W ustawieniach lokalizacji możesz wyłączyć ustawienia, których nie potrzebujesz lub nie używasz, aby zachować żywotność baterii.

Podobnie, również upewnij się, że wyłączyłeś inne funkcje, które działają w tle, takie jak AirDrop, Bluetooth i automatyczne odświeżanie aplikacji - funkcja, która monitoruje, jakie aplikacje używasz najczęściej, a kiedy zwykle ich używasz, a następnie w oparciu o te dane, automatycznie odświeża je tak, że otrzymasz najnowsze aktualizacje następnym razem, gdy otworzysz aplikację.

#5 Zrozumienie, które funkcje w telefonie zużywają najwięcej baterii

Jeśli odkryjesz, które funkcje w telefonie zużywają najwięcej baterii, będziesz mógł unikać korzystania z tej konkretnej funkcji, gdy bateria jest na wyczerpaniu.

Funkcja wykorzystania baterii w ustawieniach pokaże Ci procent baterii zużytej przez różne aplikacje w ciągu ostatnich 24 godzin i ostatnich 7 dni. Miej oko na trzy najlepsze aplikacje, które zużywają najwięcej baterii i unikaj nadmiernego korzystania z tych aplikacji, gdy bateria jest słaba.

Mam nadzieję, że te 5 wskazówek przyda się następnym razem, gdy jesteś poza domem, bez dostępu do ładowarki!