Funkcje systemu WatchOS4 i nowe zmiany

30 grudnia 2021

Apple ujawniło system WatchOS4 na WWDC 2017 i zaprezentowało go przedpremierowo. Z konferencji, watchOS4 jest wszystko o i koncentruje się na byciu inteligentnym. Według dyrektora operacyjnego Apple, Jeffa Williamsa, watchOS4 sprawi, że zegarek Apple będzie bardziej inteligentnym urządzeniem ostatecznym dla zdrowego życia. Jeff dodał, że watchOS4 jest rzeczywiście zbudowany z proaktywnym Siri twarzy zegarka, najmądrzejszych aplikacji Aktywność i Workout, a także dla bezproblemowego doświadczenia muzycznego. WatchOS4 ma być wydany wraz z iOS 11 tej jesieni. Jeśli chcesz wypróbować go przed datą premiery, dołącz do programu deweloperskiego. Jest tylko jeden minus wypróbowania go wcześniej; nie można obniżyć aktualizacji.

Chociaż nie jest to duża aktualizacja wersji jak iOS 11, jego nowe zmiany poniżej warto mieć go na swoim Apple watch.

Tarcza Siri Watch

Twarz Siri obok innych twarzy jest zauważalną różnicą, którą można zobaczyć na watchOS4. Nowa twarz Siri jest również inteligentna. Jest teraz w stanie dynamicznie wyświetlać i aktualizować informacje. Dzięki inteligencji informacje są oparte na Twoich codziennych czynnościach, lokalizacji i porze dnia. Inne informacje są oparte na danych z takich aplikacji jak Alarmy, Zestaw domowy, Aktywność, Mapy, Kalendarz i inne. Będzie też wyświetlać nagłówki z nowej aplikacji Apple News App. Możesz też zadać Siri pytanie.

Inne twarze

Jest też tarcza Kaleidoscope, która zmienia okrągłe wzory i kształty na zegarku Apple. Wykorzystuje ona zdjęcia i cyfrową koronę. Wszystko po to, by podnieść nastrój i sprawić, że będziesz szczęśliwy.

Oprócz twarzy Siri i kalejdoskopu, Apple dołączył nowe twarze z animacji Toy Story; Woody, Jessie i Buzz. Na twarzach znajduje się zegar cyfrowy z kolorową, tematyczną datą.

Apple pozwoli Ci także wyrazić swój styl dzięki nowym letnim kolorom opaski. Dzięki różnorodności kolorów, zegarek Apple będzie wspaniały.

Fitness

Apple zaktualizował aplikację Workout z nowym interfejsem i nowymi możliwościami pływania. Aktualizacje obejmują treningi HIIT (High-Intensity Interval Training), automatyczne zestawy dla treningów pływackich, a także trackery tempa. Możesz także łączyć wiele treningów. Będziesz też mógł ustawić listę odtwarzania, która będzie się automatycznie uruchamiać po rozpoczęciu treningu.

Inteligencja została również rozszerzona na aplikację Aktywność. W systemie watchOS4 może ona udzielać Ci wskazówek, a także zachęcać Cię do większego wysiłku dzięki spersonalizowanym powiadomieniom. Powiadomienia o postępach, dostosowane wyzwania miesięczne i animacja celebracji mają za zadanie utrzymać Cię w aktywności.

Dzięki watchOS4, Twój trening na siłowni również jest pod kontrolą. Korzystając z technologii NFC, możesz bezproblemowo synchronizować dane treningowe z zegarkiem i sprzętem do ćwiczeń, wystarczy jedno stuknięcie.

Apple Pay

Podobnie jak w iOS11, Apple Pay w Apple Watch umożliwia płatności między osobami. Można to zrobić za pomocą Siri lub poprzez wiadomości. Środki znajdujące się na koncie Apple Pay Cash można przelać na konto bankowe lub wydać na towary i usługi.

Nowa odsłona muzyki

Muzyka w watchOS4 właśnie nabrała osobistego charakteru. Aplikacja Muzyka jest bardziej inteligentna i lepiej zintegrowana. Automatycznie synchronizuje Twoją ulubioną muzykę na podstawie Twojego gustu. Umożliwia także nawigację po muzyce za pomocą cyfrowej korony. Do ćwiczeń wystarczy Ci muzyka, a wszystko to dzięki połączeniu Air Pods i zegarka Apple. Tutaj znajdziesz więcej funkcji.