Szkło hartowane 5D. Czym jest i co to znaczy?

1 sierpnia 2019

Szkło hartowane na smartfona

Gdy będziemy kupować nowy telefon możemy się spodziewać, że sprzedawca będzie chciał nam również zaproponować różnego rodzaju otoczenie do zabezpieczenia naszego sprzętu. W odruchu wiele osób odmawia, jednak w praktyce jednak takie akcesoria mogą okazać się potrzebne i rzeczywiście warto zwrócić na nie uwagę. Przed urazami mechanicznymi, zdecydowanie warto zabezpieczać swój sprzęt.

Urządzenia są obecnie na bardzo wysokim poziomie technologicznym, jednak nadal nie zmieniło się to, że poszczególne urządzenia mają wyświetlacze podatne na uszkodzenia. Mimo, że obecnie ekrany są już z trwalszych materiałów to nadal jak sprzęt nam upadnie na ziemię niestety wyświetlacz zamieni się w pajęczynę. Nowe urządzenie to często spory wydatek i długa umowa, dlatego warto dbać o to, by sprzęt jak najdłużej nam służył. Jeśli zostanie porysowany czy urządzenie pęknie to niestety nie będzie się dobrze prezentowało. Telefon bez ochrony jest narażony na zniszczenie wyświetlacza, tak że nie będzie się nadawał do użytkowania. Jednocześnie trzeba pamiętać, że producenci na pęknięcia ekranu nie dają nam żadnej gwarancji.

Szkło hartowane 5D i 3D

To bardzo popularny i jednocześnie pewny sposób na to, by zabezpieczyć ekran przed zarysowaniami, upadkiem czy silnym uderzeniem. Szkło hartowane jest kilka razy bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło, a skala twardości osiąga bardzo wysoki poziom odporności na zarysowania ostrymi narzędziami. Jednak nie ma pełnej gwarancji, że szybka się nie zbije. Szkło nie musi być grube i widoczne, jeśli będzie dobrze założone i spasowane to może być niewidoczne na pierwszy rzut oka. Dla nowszych modeli mamy także specjalne szkła dedykowane jak 3D czy 5D z zaokrąglonymi bokami, które amortyzują nawet uderzenie o kant obudowy.

Zabezpieczenie ekranu smartfona

Obok folii ochronnych najłatwiej będzie uzyskać ochronę także dzięki etui. Na rynku jest dużo rodzajów i modeli tego typu przedmiotów. Każdy popularny model posiada pokrowiec, który jest dedykowany i ma wycięte miejsca na gniazda i przyciski. Wybierać można w kolorach, wzorach i typach. Znajdziemy kabury pionowe, eleganckie, obudowy na sam tył. Możliwości jest wiele. Jeśli ktoś chce uzyskać ochronę wysokiego stopnia może wybrać etui, które jest z elastycznego ale twardego materiału i ma wystające kanty. Tak dobrane etui jest w stanie zamortyzować upadek z całkiem dużej wysokości.

Podsumowanie

W zależności od tego jakie ma się własne oczekiwania warto znaleźć dobry sposób, który pozwoli jakoś zabezpieczyć urządzenie. Wybrać można coś spośród szerokiej oferty renomowanych producentów zabezpieczeń. Oczywiście na początku bardzo często jest tak, że te elementy drażnią i są niewygodne w trakcie użytkowania. Szybko jednak powinniśmy się przyzwyczaić do dodatkowego materiału i będzie można zyskać cenne poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie będzie można skutecznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się dodatkowych wydatków przez niszczenie urządzenia. Szkło czy etui to stosunkowo nieduży wydatek, który może oszczędzić nam przykrych kłopotów i będzie to inwestycja, która zwróci się nam z nawiązką. Ochroni telefon przed pęknięciem wyświetlacza a jednocześnie będzie można ograniczyć pojawienie się zarysowań na ekranie i obudowie. Dzięki temu telefon będzie bardziej zadbany i w przyszłości jeśli będziemy chcieli kupić nowszy model to ten starszy będzie można sprzedać za więcej pieniędzy, gdy będzie utrzymany w dobrym stanie technicznym.  Dlatego rzeczywiście warto dbać o zachowanie telefonu w jak najlepszym stanie technicznym bez zniszczeń.