Android O vs. iOS11: Niekończąca się bitwa

1 stycznia 2022

Na pierwszej linii frontu w sferze smartfonów, są Apple i Google; oba giganty technologiczne leżące w oczekiwaniu. To jest po ogłosił i pokazał różne postępy na ich konferencji deweloperów. Żywe zainteresowanie było jednak na ich nowych systemów operacyjnych. Z obu uwalniając deweloperów 'preview do testowania, nie ma wiele do porównania. Z najbardziej atrakcyjnych funkcji z każdej strony, to nie jest jeszcze czas, aby koronować zwycięzcę. Obaj giganci poczynili ogromne postępy, a my musimy tylko poczekać na fazę wdrażania; ich oficjalne wydanie.

Ale ponieważ dali nam sneak peek, już wiemy, jak bitwa się zakończy. Tymczasem, rzućmy okiem na ich nowe funkcje head to head.

Nowe wyjątkowe funkcje

Oba systemy operacyjne mają coś nowego dla swoich użytkowników. Android O ma kropki; nowy sposób dostępu do powiadomień, tryb obraz w obrazie i nowy sposób na zwiększenie produktywności; autouzupełnianie i ulepszone kopiowanie i wklejanie. iOS11 również miał wiele niespodzianek w sklepie. Kto wyobrażał sobie płatności za pomocą wiadomości? Inne funkcje obejmowały podzielony widok i ulepszone pióro. Poniżej znajdują się porównywalne funkcje z każdego z nich.

Inteligentni asystenci głosowi

Siri w iOS 11 jest bardziej naturalna i mówi zarówno męskim, jak i żeńskim głosem. Apple upewnił się, że będzie się wyróżniać i dodał ulepszone na urządzeniu możliwości uczenia maszynowego. Z tych aktualizacji w celu zwiększenia doświadczenia użytkownika, Siri jest nadal nie pasuje do Android's Google Assistant. Google Assistant był lepszy, a w Android O będzie w stanie zidentyfikować obiekty za pomocą soczewki Google. Google ma duży sztuczny inteligentny silnik, który jest lepszy od Apple. Nawet przy obecnej wersji Androida, Asystent Google nie może być porównywany do Siri. Jego samodzielna wersja na iOS zdegradowany Siri nawet bez integracji. W asystentów głosowych, to prosta wygrana dla Androida O.

Komunikacja (Wiadomości)

iOS 11 iMessage app jest niezrównany. Ma app drawer, który sprawia, że inne aplikacje są łatwo dostępne. Będzie też synchronizować się z iCloud. Dodatkowo posiada funkcje płatności person to person. Android O nie zrobił wiele w tej sekcji, ale ma funkcję inteligentnego wyboru, a obecna klawiatura obsługuje sugestie zwrotów. Jest to wygrana dla iOS11. Płatności za pośrednictwem wiadomości to zmiana gry.

Podstawowy sprzęt

iOS 11 będzie działał tylko na urządzeniu stworzonym dla niego. Oznacza to, że Apple rozważy niewiele o nim w iOS 11, choć obiecał duże ulepszenia. Z drugiej strony, Android O zostanie dostosowany do uruchomienia na różnym sprzęcie OEM. To sprawi, że będzie to przeciąganie, ale Google wprowadził witalność, która nadzoruje ogólną wydajność telefonu. Google powiedział również, że będzie uruchomić Android O dla urządzeń low end i midrange; Android Go. Apple jest lepszy w toczeniu się aktualizacje rzeczy, które Android nigdy nie było. Do tej pory iOS 11 wygrywa, chyba że Google wdroży modułową funkcję aktualizacji, którą obiecał.

Zmiany w wyglądzie

Inną ważną rzeczą w iOS 11 jest zmiana w wyglądzie. Apple całkowicie zmienił wygląd interfejsu, Centrum sterowania, a nawet App Store. Choć Android był królem w tej dziedzinie, Google nie obiecywał znaczących zmian w interfejsie. Za to odświeżony UI sprawia, że iOS 11 jest zwycięzcą.

Powiadomienia i personalizacje

Chociaż Apple przyniósł nowe zmiany w swoim UI, Android wydawał się zrewolucjonizować sposób, w jaki powiadomienia są prezentowane i obsługiwane. Android O ma teraz kropki. Android może być jeszcze bardziej dostosowany do preferencji użytkownika, a to czyni go najlepszym, w iOS11 niewiele można zrobić.

Rzeczywistość rozszerzona Vs wirtualna

Android ma w tej dziedzinie więcej niż Apple doświadczenia. Implementacja może być wykonana w mgnieniu oka. Nie ma wątpliwości, że Android O będzie wspierać VR i AR przez Google Daydream i Tango odpowiednio. Apple z kolei odsłoniło swoją platformę ARKit, a to zajmie trochę czasu, aby dogonić Androida. Ale do tego czasu, Android jest zwycięzcą.