Jak zrobić etui na telefon ze skarpetki?

8 sierpnia 2019

Etui ze skarpetki

W sklepach znajdziemy bardzo wiele różnych etui na telefon. Często jednak znalezienie odpowiedniego na konkretny model staje się trudne. Dlatego można je także zrobić samemu. Wtedy mamy gwarancję, żę będzie idealnie pasować i jest unikalne.

Etui z filcu

Filc to grupy i wytrzymały materiał, który nadaje się do stworzenia takiego etui. Do wykonania najlepiej używać kawałka wzorzystego albo kolorowego filcu. Jeśli jednak takiego nie mamy to można go zrobić samemu. Najlepiej zdobić go na koniec, gdy etui będzie zszyte. Pierwszy krok to wycięcie dwóch kawałków materiału. Długość i szerokość po 2 cm większe niż wymiary telefonu. Gdy to zrobimy wystarczy złożyć oba kawałki i je zszyć. Krótszy z boków pozostawiamy bez szycia, tam będziemy wkładać urządzenie. Stworzenie etui z filcu nie jest więc skomplikowane i szybko można je zrobić.

Etui z balona

Etui na telefon można zrobić także z balona. Wystarczy balon napompować, ale nie wiązać na końcu. Następnie na środku kładziemy telefon i powoli spuszczamy powietrze. Istotne będzie to, by robić to wolno oraz ostrożnie. Inaczej powietrze uwolni balon za szybko i ulegnie zapadnięciu pod telefonem. Wraz z upływem powietrza balon stawia się kształtem z telefonem, który na nim leży. Gdy go całkowicie odpompujemy ulegnie on opięciu na tylnej obudowie telefonu i stworzy etui z przodem, który będzie odsłonięty. Można odciąć ustnik od balona albo go zawiązać. Tak stworzy się oryginalne i tanie etui.

Jak wykorzystać skarpetki

Etui ze skarpetki

Każdy z nas ma w domu skarpetki. Mają one wiele zastosowań, nadają się one do stworzenia etui na telefon. Wykonuje się je tak jak etui z filcu. Najlepiej jednak nie wykorzystywać skarpet używanych tylko nowych, które nie nabrały jeszcze typowego kształtu. Ze skarpetki najlepiej zrobić dwie części materiału, które dowolnie obcinamy i zszywamy ze sobą tak, by pasowały do wymiaru telefonu. Plusem tego będzie niska cena oraz to, że na rynku znajdziemy wiele różnych wzorów jakie można wykorzystać.

Etui z materiału

Przygotowanie etui z materiału i szycie go od podstaw na pewno da dużo dobrej zabawy. Jak więc zrobić takie etui na telefon? Na początek trzeba przygotować tkaninę, którą chcemy do tego celu przeznaczyć. Odmierzamy dwa kawałki, z których robimy po 2 cm zapasu z każdej strony. Oba kawałki zszywamy zostawiając jeden krótszy bok bez zszycia. Dodatkowo będzie można ozdobić takie etui. Np. można to zrobić z pomocą lamówki, którą jeszcze przed złączeniem kawałków należy naszyć na jeden z krótszych boków w obu częściach. Dodatkowe zabezpieczenie a zarazem ozdoba może być wykonana z guzika. Wtedy po stworzeniu etui wszywamy tasiemkę a na zewnątrz z drugiej części guzik. Etui, które będzie przygotowane własnoręcznie na pewno będzie oryginalnym rozwiązaniem i będzie dawało dużo więcej radości niż pokrowiec kupiony. Dodatkowo będzie nadawał się idealnie na prezent.

Etui można robić nie tylko z materiałów, skarpetek czy filcu. Przy odrobinie talentu plastycznego i cierpliwości można przygotować naprawdę świetne etui  z silikonu czy różnorakich gumek w różnych kolorach. Jeśli chodzi o własnoręczne etui trzeba przede wszystkim zauważyć, że estetyka będzie uzależniona od indywidualnych pomysłów. Jednym ograniczeniem jakie będzie występowało będzie przede wszystkim wyobraźnia osoby, która będzie chciała takie  etui wykonać.