IOS: 5 funkcji, które chcielibyśmy zobaczyć

30 grudnia 2021

Oczekuje się, że Apple ujawni duże postępy technologiczne podczas swojej Worldwide Developers Conference (WWDC 2017) w tym miesiącu. Wśród nich, jest overhauled Apple's następnej aktualizacji, iOS 11. Na tym wydarzeniu, dostaniemy wgląd w jego nowe funkcje i jakie urządzenia będą kompatybilne z aktualizacją. Choć pojawiają się konkretne plotki na temat tego, co aktualizacja będzie miała, nie możemy być jeszcze pewni. Poczekanie kilku dni na prawdziwe szczegóły nie zaszkodzi. Niemniej, poniżej prezentujemy listę życzeń funkcji, które chcielibyśmy zobaczyć.

WWDC rozpoczyna się w poniedziałek, 5 czerwca, a kończy w piątek, 9 czerwca w San Jose Convention Center.

Oto, co chcielibyśmy zobaczyć w iOS11....

Lepsze zmiany w interfejsie użytkownika.

iOS 11 powinien mieć częściową lub całkowitą metamorfozę UI. Minęły wieki od ostatniej większej aktualizacji interfejsu użytkownika. Krytyczne obszary, które Apple powinien rozważyć przy użyciu innego podejścia do projektowania jest na głośności pop up i interfejs połączenia. Ogromny pop up głośności powinny być wykonane z dala od całkowicie. To jest tak natrętne, że nie będzie ryzykować zwiększenie / zmniejszenie głośności, jeśli np. grasz w grę. Pop-up będzie blokować prawie lepszą część ekranu przez kilka cennych sekund. Interfejs połączenia jest jeszcze gorszy; dominuje na całym ekranie. Apple powinien pożyczyć mniej inwazyjny projekt od Androida. Interfejs połączenia powinien pojawić się jak pop-up i powinien pozwolić Ci robić inne rzeczy. Zwiększanie/zmniejszanie głośności powinno być jak w Androidzie; minimalistyczny suwak.

Inteligentniejsza Siri

Inteligentni asystenci tacy jak Alexa, Cortana i Asystent Google są bardziej zaawansowani niż Siri. Z Google Assistant teraz dostępny dla iOS, konkurencja stała się jeszcze bardziej zacięta. Apple powinien zrobić Siri mądrzejszy poprzez poprawę jego AI, integracji z innymi aplikacjami, a także dodać nowe funkcje. Podobnie jak Google Assistant, chcielibyśmy zobaczyć interakcje klawiatury na Siri, ponieważ Apple zastosował patent dla interakcji klawiatury z Siri.

Customizable Control Center

Wydaje się, że Apple nigdy nie pozwoli na dostosowania, takie jak te doświadczone na smartfonach z systemem Android. Jeśli kiedykolwiek zmienią zdanie, powinni uzyskać wgląd od Androida. Kto nie chciałby, aby dostosować skróty / ustawienia, które pojawiają się po przesunięciu palcem w górę ekranu? Podzielenie Centrum Sterowania na trzy ekrany nie było złym pomysłem, przydaje się w niektórych sytuacjach. Ale chcielibyśmy zobaczyć dość jednolity projekt i zaawansowany 3D Touch dla płynniejszej kontroli.

Plotkowany Tryb ciemny

Ta plotka pojawiła się dawno temu i oczekiwano, że będzie w iOS 10. Niestety, tak się nie stało, ale mamy teraz Night Shift, który jest lepszą połową niż posiadanie żadnego. Kilka nieoficjalnych raportów jednak przechylił, że system-wide Dark Mode UI zostanie dodany do iOS 11. To tylko kwestia kilku dni, że będziemy albo rozczarowany lub podekscytowany, gdy Apple uwalnia funkcje iOS11.

Obraz w obrazie Tryb PIP/Split View dla iPhone'a

Ten Bóg-Sent funkcja, która pozwala na korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie powinny być na iPhone zbyt. iOS 11 powinien udostępnić go dla iPhone 7 plus i powinny być również zawarte w następnym OLED iPhone. Zwiększy to wydajność wielozadaniowości i lepsze wykorzystanie A10 Fusion Quad-core 2,34 GHz procesora. W końcu to właśnie robi potężny procesor. Android miał tę funkcję i pracuje nad Androidem O, aby funkcja ta była dostępna nawet dla aplikacji firm trzecich.

Więcej informacji na: http://airproduction.pl