Sztuczki systemu iOS 14 i inne ukryte funkcje

10 listopada 2021

Podczas wirtualnego wydarzenia WWDC 2020, Apple zapowiedziało swój nowy system operacyjny - iOS 14. Jest w nim więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Kopiąc głębiej, zdasz sobie sprawę, że jest mnóstwo ukrytych funkcji, które nie zostały podkreślone podczas tego wydarzenia. Co ciekawe, niektóre funkcje są ograniczone tylko do nowszych modeli. Oto kilka wskazówek i funkcji, które są ukryte w iOS14.

Ekran główny

Nowa biblioteka aplikacji pomoże Ci uporządkować stronę główną. Dzięki niej ekran główny jest bardziej uporządkowany. Biblioteka aplikacji ustawia każdą pobraną aplikację lub dowolną inną, aby nie pojawiała się na losowym ekranie głównym. Odwiedź Ustawienia, a następnie opcję Ekran główny.

Stosy widżetów

Widżety nie są nowością w świecie Apple'a. W iOS 14 zmodernizowano je tak, by prezentowały więcej informacji. Możesz uzyskać dostęp do widżetów, przesuwając po nich palcem w górę lub w dół. To szybki sposób na błyskawiczne uzyskanie dostępu do informacji.

Aby dodać widżet, naciśnij długo na ekranie głównym i stuknij ikonę "+". Poza tym, możesz wybrać kształt swojego widgetu z dostępnych opcji.

Sztuczki aparatu

W iOS 14 jest wiele sztuczek związanych z aparatem. Po pierwsze, możesz zmienić rozdzielczość wideo podczas nagrywania filmów, a także liczbę klatek na sekundę. Po drugie, możesz odbić lustrzanie przednią kamerę i mieć ujednolicone doświadczenie robienia selfie. Po trzecie, możesz łatwo dodawać podpisy do swoich zdjęć, aby szybko je zidentyfikować, gdy będą Ci potrzebne. Aby dodać podpis, przesuń palcem w górę na zdjęciu, a w polu "dodaj podpis" wpisz, co chcesz. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe zdjęcie z bliska, możesz teraz powiększyć je o wiele bardziej, zgodnie z własnymi upodobaniami. Możesz również ukryć albumy zdjęć z głównej biblioteki poprzez włączenie przełącznika ukryj album. Więcej informacji na: http://airproduction.pl

Prywatny adres WIFI

Gdy korzystasz z otwartego połączenia WIFI, nieodzowna jest odrobina prywatności. W systemie iOS 14 możesz zapobiec śledzeniu telefonu przez różne połączenia WIFI. Przejdź do aplikacji Ustawienia, wybierz WIFI, a następnie stuknij przycisk "i" obok sieci WIFI, z którą jesteś połączony lub z którą chcesz się połączyć. Następnie włącz adres prywatny.

Nagrania dźwiękowe i rozpoznawanie

Czy nagranie głosu nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące? Nie martw się. Znajdź swoje nagranie, stuknij w ikonę potrójnej kropki w lewym dolnym rogu, stuknij w "Edytuj nagranie" i wybierz nową ikonę magicznej różdżki. To sprawi, że dźwięk będzie lepszy, usuwając szumy z otoczenia i wzmacniając Twoją prywatność, dzięki czujnikom.

Nowe rozpoznawanie dźwięku może zidentyfikować dźwięki takie jak bieżąca woda, alarm przeciwpożarowy, szczekanie psa, dzwonek do drzwi, między innymi.

Stuknięcie wstecz

Funkcja back-tap pozwala na tworzenie skrótów do funkcji systemu. Opcję stuknięcia wstecz można uzyskać w aplikacji Ustawienia, dotykając opcji Dostępność, wybierając opcję Dotknij, a następnie Stuknij wstecz. Możesz użyć opcji dwukrotnego lub trzykrotnego stuknięcia, do każdej z nich przypisując inny skrót.

Podsumowanie

Ponieważ iOS 14 jest nadal w wersji beta, nie jest pewne, czy wszystkie funkcje trafią do ostatecznej wersji.