Dlaczego przeźroczyste etui na telefon żółknie?

1 lipca 2019

Przeźroczyste etui na telefon

Etui na telefon będzie chronić urządzenia takie jak smartfony czy telefony komórkowe, najczęściej wybieramy etui przeźroczyste bo takie będą najbardziej funkcjonalne. Przeźroczyste etui na smartfona to najczęściej wybierane rozwiązanie, jednak ma podstawową wadę. Z czasem będzie żółknąć i tym samym daje bardzo zły efekt. Z przeźroczystego etui po jakimś czasie robi się produkt żółknący, który już nie wygląda dobrze. Sprawdź zatem jak dbać o smartfon.

Dlaczego etui robi się żółte?

Problem żółknięcia będzie związany z faktem, że jest ono ciągle narażane na brud oraz kurz oraz na promienie UV. Etui na smartfona ciągle będzie dotykane i to bardzo często brudnymi rękoma. Przykleja się więc do niego brud, tłuszcz, wyciągamy je i narażamy na działanie promieni słonecznych co sprawia, że z czasem staje się ono brzydkie.

Jasne i przeźroczyste etui żółknie i traci na wyglądzie

Etui na telefon ma chronić urządzenie przed zarysowaniem ubrudzeniem czy mechanicznymi uszkodzeniami. Najczęściej wybierane jest etui w kolorze białym albo przeźroczystym. Etui wykonane z plastiku a plastik jest narażony na odbarwienie pod wpływem brudu oraz promieni UV. To co ładne i na początku cieszy swoim wyglądem dość szybko może się stać niezbyt ładne. Prędzej czy później tego rodzaju etui zacznie żółknąć. Dobrze jest więc o nie dbać i odpowiednio je czyścić. Jednak nie jest to sposób na to, że etui będzie przez długi czas ładne. Najczęściej rękoma dotykamy etui nie telefonu, po to zresztą je kupujemy. W przypadku gdy etui jest biało albo przeźroczyste nawet jeśli będziemy o nie dbali to musimy się liczyć z tym, że zacznie ono żółknąć.

Jak wyczyścić etui

Należy się z tym pogodzić

Etui można zmieniać i wymieniać i w przypadku gdy jesteśmy zwolennikiem białego albo jasnego materiału musimy się liczyć z tym, że prędzej czy później ono zżółknie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów etui, modele coraz bardziej unowocześniane i udoskonalane. Jednak nikt nie jest w stanie uniknąć żółknięcia takiego jasnego etui. Tak po prostu jasny plastik działa w kontakcie z brudem i tłuszczem, kurzem czy promieniami UV.

Z tym faktem, że przeźroczyste etui się brudzi i żółknie będzie trzeba się pogodzić. Pożółkłe etui wygląda nieestetycznie. To, że białe i przeźroczyste etui na początku będzie ładne i eleganckie nie oznacza, że będzie tak również przez długi czas użytkowania. Najważniejsze jednak będzie to, że telefony nie niszczą się tak szybko jak jasne etui. Etui w kolorach ciemnych też się brudzą i niszczeją, jednak nie będzie tego widać na ciemnych kolorach tak bardzo jak na jasnych.

Futerały, które nie ulegają żółknięciu

Osoby, którym przeszkadzają żółte przebarwienia na case,ach powinny wystrzegać się silikonowych przeźroczystych pokrowców w jasnych barwach i wybrać inne rodzaje nakładek. Użytkownikom, którzy spośród dostępnych futerałów wybierają takie wykonane z silikonu, rekomendujemy plecki w kolorach czarnym czy granatowym, które na pewno będą dobrze wyglądać, też się niszczeją jednak dzięki ciemnym kolorom nie będzie to aż tak widoczne.

Żółknięciu nie będą także ulegać case’y wykonane z innych materiałów jak drewno, skóra czy ekoskóra. Również takie aluminiowe dobrze się sprawdzają i koloru nie będą zmieniać. Możliwości jest sporo, jeśli komuś zależy na estetyce i będzie chciał mieć trwały case raczej jasnego koloru i przeźroczystych propozycji powinien unikać. Do wyboru w sklepach z akcesoriami jest bardzo wiele różnych propozycji, dlatego każdy będzie miał okazję coś sensownego dopasować do swoich indywidualnych oczekiwań jeśli chodzi o taki materiał.