Przewodnik dotyczący zakupu ładowarki do telefonów komórkowych

30 listopada 2020


Krew życiowa każdego telefonu komórkowego to jego ładowarka. Bez niej bateria nie jest w stanie naładować się do pracy bez poczucia niepokoju o zasięg. Ponieważ technologia ładowania ewoluowała przez lata, istnieją możliwości zasilania urządzenia.

Która ładowarka jest odpowiednia dla ciebie?
Podłączenie do ściany pozostaje podstawową metodą pobierania prądu w celu naładowania, ale sposób, w jaki można uzyskać potrzebny sok, zmienia się z czasem. Każde urządzenie, które korzysta z baterii, zazwyczaj jest wyposażone w jakąś ładowarkę. Dla wygody możesz mieć możliwość wykonania kopii zapasowej, lub coś, co możesz zabrać ze sobą.

Druga strona równania również ma znaczenie. Kable i porty, z którymi trzeba się połączyć, mogą się różnić w zależności od urządzenia. Możesz mieć urządzenie Apple, które korzysta z jednego z zastrzeżonych portów firmy, lub urządzenie z systemem Android, które przyjęło USB-C, który pojawia się jako nowy standard branżowy.

Bez względu na to, czego używasz, ładowarki są teraz dostępne w formie umożliwiającej podłączenie urządzenia do gniazdka ściennego, korzystanie z ładowania bezprzewodowego lub pełnienie funkcji przenośnych pakietów, które zapewniają dodatkową żywotność baterii w podróży.

Popularne wtyczki i porty
insygnia USB typ C kablaApple urządzenia mobilne od lat wykorzystują to, co firma nazywa Lightning jako port ładowania. Jest to w pełni cyfrowa 8-pinowa wtyczka, która po raz pierwszy została wprowadzona na rynek w 2012 roku i była wówczas wyjątkowa jako odwracalny port ładowania. Jest to standardowy port ładowania dla wszystkich produktów Apple z systemem iOS.

Od 2016 roku coraz więcej urządzeń z systemem Android (wraz z innymi urządzeniami elektronicznymi, w tym laptopami) stosuje USB-C. Jest to inne złącze i kabel niż microUSB, który był mniejszy i bardziej ograniczony w swoich możliwościach. USB-C jest odwracalnym portem ładowania i może nie tylko ładować urządzenie, ale także przenosić przez nie wiele danych. Unikalne jest również to, że wiele kabli USB-C ma identyczne wtyczki na obu końcach, co ułatwia podłączenie do ładowania lub przesyłania danych.

USB-C obsługuje szybsze protokoły, takie jak USB 3.1, a także superszybkie prędkości z Thunderbolt 3, umożliwiając przepływ do 40Gbps przepustowości przez jeden kabel. Nie każde urządzenie może obsługiwać ten poziom prędkości, ale żywotność kabla jest oczywista. Laptopy, tablety, smartfony, koncentratory ładujące, zewnętrzne dyski twarde i wiele innych urządzeń coraz częściej korzystają z tego portu.

MicroUSB poprzedził USB-C jako standard przemysłowy dla urządzeń nie-Apple, i nadal jest w pewnym stopniu używany. Mniejsze urządzenia elektroniczne, takie jak słuchawki bezprzewodowe, wkładki douszne, przenośne ładowarki baterii i ładowarki do noszenia mogą nadal korzystać z tego portu. Powoli się go wycofuje, ale na wszelki wypadek warto mieć jeden z tych kabli w pobliżu.

Ładowanie bezprzewodowe
Ładowanie bezprzewodowe to wygodny sposób na ładowanie telefonu bez konieczności używania kabla. Obecny standard branżowy nazywa się Qi (wymawiane chee) i jest szeroko wspierany przez wiele różnych marek. Oznacza to, że można bezprzewodowo ładować kompatybilne urządzenia zamiast kupować jedną ładowarkę dla każdego z nich.

Ładowarki bezprzewodowe są zazwyczaj dostarczane w podkładkach lub dokach, które pozwalają po prostu położyć telefon twarzą do góry, aby napełnić baterię. Nie ma potrzeby podłączania kabla ani szukania gniazdka elektrycznego za każdym razem. Umieść bezprzewodową ładowarkę w wygodnym miejscu i używaj jej w każdej chwili. Kiedy będziesz gotowy, po prostu odbierz telefon i ruszaj w drogę.

Ładowarki bezprzewodowe nie zużywają się podczas podłączania i odłączania kabli, co może prowadzić do uszkodzeń spowodowanych wielokrotnym podłączaniem i odłączaniem. Poprawiła się również przepustowość dla ładowarek bezprzewodowych. Ładowarka 5-watowa może ładować smartfon z szybkością podobną do ładowarki ściennej 5-wat/1 Amp, przy czym nowsze modele wykorzystują wyższą moc do szybszego ładowania.

Szybkie ładowanie
samsung szybka ładowarkaSometimes, to jest również nazywane "Szybkie ładowanie", choć oba terminy są synonimami. Premium i wysokiej klasy smartphone Android może pochodzić z tej technologii już wbudowany. Zwiększa ona napięcie ładowania na front-end, co oznacza, że telefon lub tablet może naładować się do pewnego procentu w bardzo krótkim czasie. Quick Charge 3.0 jest szeroko obsługiwany i może wypełnić baterię w połowie drogi w zaledwie 30 minut. Potrzebujesz tylko kompatybilnej ładowarki ściennej i kabla do jej wykorzystania, który może być dostarczony w pudełku z telefonem lub tabletem.

Niektóre urządzenia Apple, takie jak iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus, obsługują USB-PD, który jest standardem używanym do szybkiego ładowania iPada Pro za pomocą kabla Lightning. Te telefony nie są wyposażone w kable, które mają wbudowane złącze USB-PD, więc można uzyskać szybsze ładowanie tylko za pomocą oficjalnego kabla Apple lub innego producenta, który go obsługuje.

Za pomocą kabla USB-C-to-Lightning i zasilacza USB-C, który obsługuje USB-PD (Power Delivery), można szybko naładować iPhone'a Xs Max, iPhone'a Xs, iPhone'a XR, iPhone'a X, iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus do 50 procent w 30 minut.

Quick Charge 4.0 będzie nadchodzącym standardem, skracając czas ładowania jeszcze bardziej. Ponadto, będzie on kompatybilny z USB-PD, gdy zyska dalsze wsparcie ze strony marek technologicznych.

Ładowarki przenośne
Power BankGwarantowanie akumulatora w podróży jest zawsze możliwe, gdy masz przy sobie przenośny bank energii. Są one dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i pojemnościach, co gwarantuje, że masz coś odpowiedniego dla swoich potrzeb. Są one również uniwersalne. Wystarczy podłączyć urządzenie przenośne do banku za pomocą odpowiedniego kabla i można je ładować bez konieczności przebywania w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Im większy bank energii, tym częściej może ładować telefon, tablet lub gadżet mobilny. Przy większych pojemnościach, możesz uzyskać ponad cztery pełne ładunki z banku zasilania, który może zmieścić się w kieszeni lub torebce.

W przypadku niektórych określonych modeli telefonów można uzyskać etui na baterie, które zarówno chroni, jak i ładuje zapasową słuchawkę w podróży. W ten sposób nie musisz zawsze polegać na własnej baterii telefonu. Masz dodatkową baterię, na którą możesz spaść, gdy skończy się sok.

Marki i ich technika ładowania
Samsung
samsung bezprzewodowy pad ładującyZ szeroką gamą ładowarek ściennych, kabli i bezprzewodowych padów ładujących, Twoje urządzenie Samsung jest objęte. Z szybszą przepustowością na najnowszych ładowarkach, można zobaczyć baterię szybko wypełnić przed wyjazdem lub pozostawić go wypełnić w całości, po prostu kładąc go na jednym z Qi bezprzewodowych padów ładowania.

Belkin
Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, w pracy, w samochodzie, czy gdziekolwiek pomiędzy nimi, Belkin posiada wiele uniwersalnych ładowarek. Bez względu na to, czy masz telefon z systemem iOS lub Android, tablet lub mobilne gizmo, nie stracisz nic. Kable ładujące to mieszanka elegancji i wytrzymałości, oferująca wygląd i ochronę, której potrzebujesz. Bezprzewodowe ładowarki zwiększają poziom wygody, obsługując dowolne urządzenie z funkcją Qi-.

Mophie
Posiadanie bezprzewodowej ładowarki w domu jest świetne, ale Mophie wpycha tę technologię również do samochodu. Dzięki ładowarkom, które pokryją każde otoczenie domu lub pracy, oprócz wprowadzania technologii do pojazdów, nie będziesz musiała polegać aż tak bardzo na przewodach. Za pomocą podkładki z ramką magnetyczną, istnieją opcje, aby zwiększyć Apple, Samsung lub innych kompatybilnych urządzeń z systemem Android.

Insignia
Insignia power bankOd gniazdek ściennych po przenośne banki zasilania, które możesz zabrać ze sobą, Insignia oferuje zarówno ładowarki przewodowe jak i bezprzewodowe. Połóż swój telefon na ładowarce bezprzewodowej w domu, a następnie zabierz ze sobą bank zasilania, gdy zabierzesz ze sobą telefon na jeden dzień. Uniwersalna kompatybilność oznacza, że możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie będzie działać niezależnie od tego, czy używasz systemu iOS czy Android.

Co należy wziąć pod uwagę przy pobieraniu opłat
Jedno miejsce do ładowania może nie wystarczyć. Telefon mógł być wyposażony w ładowarkę i kabel, ale może chcesz, aby sok płynął w innych częściach domu, w pracy lub w samochodzie.

Upewnij się, że wiesz, czy Twoje urządzenie obsługuje ładowanie bezprzewodowe, czy nie, jak nie wszystkie urządzenia. Szybkie ładowanie jest również specyficzne dla danego urządzenia, a nieco starsze urządzenia mogą używać Quick Charge 2.0 zamiast 3.0.

Kable mogą być również dostępne w różnych stylach lub wzorach, które mają wpływ na takie rzeczy jak trwałość. Bardziej wytrzymałe kable byłyby idealne dla pojazdów, w których często występują wahania temperatury. Bardziej stylizowane liny, takie jak te wykonane z tkaniny, mogą być dobre do dodania nieco uroku, unikając jednocześnie plątaniny.

Zrób kolejny krok
Nigdy nie należy martwić się o niski poziom naładowania akumulatora, gdy masz narzędzia do podtrzymywania przepływu energii. Znalezienie odpowiedniej dla siebie ładowarki jest łatwiejsze, gdy dostępne są doskonałe opcje.