Jak pielęgnować akcesoria do telefonów?

7 sierpnia 2019

Jak dbać o akcesoria do telefonów

Etui do telefony czy szkło hartowane to elementy, które chronią nasze urządzenia przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Tak jak przejmują siłę uderzenia w momencie upadku tak też będą przejmować zabrudzenia w kontakcie z niepożądanymi przedmiotami, płynami. Telefon trzymamy zazwyczaj w torebce albo w kieszeni i używamy w publicznych miejscach, podajemy sobie z rąk do rąk.

Ekran urządzenia przyciąga kurz oraz pył przez co będzie również nośnikiem bakterii. Dla porównania na ekranie urządzenia jest nawet kilka razy więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Aby etui lub szkła nie trzeba było często wymieniać i mogło nam długo służyć trzeba co jakiś czas poddawać je czyszczeniu.

Etui do telefonu

Oczywiście to jak będzie realizowane czyszczenie jest uzależnione od rodzaju i struktury materiału z jakiego będą wykonane. Najłatwiej będzie czyścić etui, które wykonywane jest z plastiku albo z silikonu o gładkiej strukturze. W tym przypadku najczęściej wystarczy kawałek szmatki, ciepła woda oraz mydło antybakteryjne. Inaczej to wygląda gdy chodzi o futerały czy etui wykonane ze skóry czy włókien syntetycznych. W taki materiał brud oraz plamy będą wnikać. Aby pozbyć się zabrudzeń trzeba zastosować proszek do prania, który będzie przeznaczony do danego materiału. Miejsce zabrudzenia należy pocierać gąbką lub szczotką z miękkim włosiem. Świetnie sprawdzać się będzie szczoteczka do zębów. Trudnych do pozbycia się plam można również się pozbyć jeśli zastosujemy kwasek cytrynowy z dodatkiem wody. Jeśli pojawiają się tłuste smugi to rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji płyn do naczyń.

Jeśli chodzi o etui do telefonu nierównej strukturze jak chropowata czy z wypustkami trzeba będzie stosować produkty, które w kontakcie z wodą stworzą aktywną pianę. Będzie ona wyciągać brud z materiału w momencie powstawania. Niektóre firmy oferują specjalne płyny przeznaczone do pielęgnacji telefonu oraz etui. Jednak mają one skład podobny do produktów, które mamy w domu. Zazwyczaj wystarczy niewielka ilość płynu do naczyń czy płynu do prania. Jednak nie stosujemy mocnych środków, ponieważ mogą zarysować, odbarwić czy nawet zniszczyć etui.

Jak czyścić ekran telefonu

Szkła hartowane na telefon

Takim popularnym sposobem czyszczenia są ściereczki oraz gąbki z mikrofibry. Wyczyszczą one dobrze ekran, jednak wielokrotne użytkowanie nie zapewni ochrony antybakteryjnej. Po wielokrotnym użytkowaniu mogą się również tworzyć na ekranie mikro zarysowania. Można używać również specjalnych nawilżanych ściereczek jednorazowych również wykonanych z mikrofibry. Kolejnym rozwiązaniem będzie płyn albo pianka na bazie alkoholu specjalnie przygotowana pod kątem ekranów dotykowych. Plusem produktu będzie to że w składzie znajdują się środki bakteriobójcze. Aby wyczyścić szkło hartowane na telefon można stosować nawilżane chusteczki do okularów, które również bardzo dobrze się sprawdzają.

Szkło hartowane jak sama nazwa pokazuje będzie wykonane ze szkła, dlatego można do czyszczenia stosować także płyn do mycia szyb. Do przemycia ekranu trzeba używać albo jednorazowej chusteczki albo ręcznika papierowego, które wykonywane będą z delikatnego materiału i nie będą pojawiały się mikro zarysowania. Czyścimy szkło hartowane na telefon spryskując część chusteczki płynem oraz myjemy ekran. Następnie suchą częścią chusteczki ściągamy pozostały płyn.

Używając taki sprzęt dotykamy go palcami albo przykładamy do twarzy. Jednocześnie robimy też wiele innych czynności i dlatego stają się one siedliskiem bakterii. Warto więc dbać odpowiednio o czystość urządzenia i regularnie stosować środki, pozwalające na zachowanie należytej higieny.