10 najlepszych platformówek w historii gier wideo

Żyjemy w erze przemysłu gier online, a świat gier wideo jest teraz podłączony do Internetu. Każdy gra w gry i cieszyć się sobą. Jeśli jesteś graczem, to będziesz świadomy terminu “gra platformowa” i jestem pewien, że grałeś wiele gier platformowych.

Gry platformowe są najbardziej popularnym rodzajem gier, które są dostępne w Internecie. Pierwsza gra platformowa została wydana w 1981 roku i to było nazywane Pong. Twórcy byli Atari Inc i to była gra dla dwóch graczy.

Pierwsza gra platformowa została wydana w 1987 roku i nosiła nazwę “Jumpman”. Nazwa gry została nadana przez Petera Molyneux, twórcę gry. Pomyślał on, że tytuł gry brzmi jak słowo “Jumpman” i uznał, że użycie tego słowa jako tytułu gry będzie świetnym pomysłem.

Kolejna gra platformowa została wydana w 1989 roku i nosiła nazwę “Super Mario Bros”. Super Mario Bros jest najpopularniejszą grą platformową wszech czasów i jest również największą grą wszech czasów. Super Mario Bros został opracowany przez Nintendo i został wydany na Nintendo Entertainment System (NES).

Po wydaniu Super Mario Bros, następna gra została wydana w 1990 roku i nosiła nazwę “Super Mario Bros 2”. Została wydana na NES i była to pierwsza gra, która została opracowana dla Super Nintendo Entertainment System (SNES). Gra została opracowana przez firmę Nintendo.

W 1992 roku ukazała się trzecia gra z serii i nosiła nazwę “Super Mario Bros 3”. Gra została opracowana przez Nintendo i została wydana na NES i SNES. W grze pojawiły się znane postacie z serii Super Mario Bros.

Następna gra została wydana w 1993 roku i została nazwana “Super Mario World”. Gra została opracowana przez Nintendo i została wydana na Super Nintendo Entertainment System. Gra była jedną z najbardziej udanych platformówek wszech czasów.

Następna gra została wydana w 1996 roku i została nazwana “Super Mario 64”. Gra została opracowana przez Nintendo i została wydana na Nintendo 64. Gra zawierała najpiękniejszą grafikę i była pierwszą grą na Nintendo 64.

Następna gra została wydana w 1997 roku i nosiła nazwę “Mario Party”. Gra została opracowana przez Nintendo i została wydana na Game Boy’a. Gra była grą wieloosobową i zawierała słynne postacie Mario Bros.

Następna gra została wydana w 1998 roku i została nazwana “Mario Party 2”. Gra została opracowana przez Nintendo i został wydany na Game Boy.

Następna gra została wydana w 1999 roku i została nazwana “Mario Party 3”. Gra została opracowana przez Nintendo i została wydana na Game Boy Advance.

Kolejna gra została wydana w 2000 roku i nosiła nazwę “Mario Party 4�”.