12 porad dotyczących systemu Windows 10, które powinieneś znać przed jego instalacją

Windows 10 jest już dostępny dla wszystkich. Microsoft udostępnił nowy system operacyjny dla swoich użytkowników. Został on wydany publicznie w kwietniu 2015 roku i od tego czasu miliony użytkowników go pobrały. Jest to bardzo przydatny system operacyjny, ponieważ jest to najnowsza wersja systemu operacyjnego Windows.

Jednak jeśli używasz starszej wersji systemu Windows to będzie on miał wiele problemów. Aby rozwiązać te problemy, można użyć niektórych sztuczek i wskazówek. Oto niektóre z najlepszych 17 wskazówek dla Ciebie.

1. Aktualizacja systemu Windows 10

Jeśli myślisz o aktualizacji systemu Windows 10 to jest to najlepszy sposób, aby przejść. To dlatego, że jest to znacznie lepszy system operacyjny niż poprzednia wersja.

2. Korzystaj z wbudowanych aplikacji

Jeśli używasz domyślnych aplikacji Windows 10 to nie dostaniesz wielu funkcji. To dlatego, że deweloperzy nie pracowali nad nimi. Jednak jeśli jesteś chętny do korzystania z aplikacji systemu Windows to jest to najlepszy sposób.

3. Wyłącz klawiaturę dotykową

Klawiatura dotykowa w systemie Windows to funkcja, z której nie będziesz korzystać. Będzie działać dla tych, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z klawiatury Windows, ale będziesz miał wiele problemów. Jeśli używasz Windows 10 to wyłącz ją i będziesz wolny od problemów.

4. Wyłącz Windows Defender

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojego urządzenia to powinieneś go wyłączyć. Windows Defender będzie skanować wszystkie pliki i usunąć wirusa z urządzenia. Jeśli nie jesteś zadowolony z niego, a następnie można również spróbować trzeciej strony oprogramowania antywirusowego.

5. Utwórz nowe konto

Dobrą praktyką jest utworzenie nowego konta użytkownika. Ponieważ można użyć tego konta w przyszłości.

6. Zmień swoje ustawienia

Ustawienia systemu Windows są ważne, więc powinieneś je zmienić zgodnie ze swoją wygodą.

7. Zmień ustawienia prywatności

Ustawienia prywatności w systemie Windows są bardzo ważne. Jeśli nie podobają Ci się ustawienia domyślne to możesz je zmienić.

8. Zmień domyślną przeglądarkę

Jeśli używasz domyślnej przeglądarki systemu Windows to musisz ją zmienić. Ponieważ przeglądarki systemu Windows są bardzo ograniczone i będziesz miał wiele problemów, gdy spróbujesz użyć innych.

9. Wyczyść swój rejestr

Rejestr systemu Windows jest folderem, który przechowuje informacje o aplikacjach i innych plikach. Jeśli jest pełna, to dostaniesz wiele błędów.

10. Sprawdź aktualizacje

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami to powinieneś aktualizować system Windows.

11. Odinstaluj niepotrzebne aplikacje

Jeśli używasz starej wersji systemu Windows i jeśli masz zbyt wiele aplikacji zainstalowanych w systemie, to spowolni Twoje urządzenie. Tak więc, należy odinstalować aplikacje, których nie używasz.

12. Zmień opcje zasilania

Jeśli chcesz uzyskać lepszą żywotność baterii to powinieneś zmienić opcje zasilania swojego urządzenia.