15 porad dotyczących chłodzenia komputerów

Komputery to nasze najbardziej używane gadżety w naszym codziennym życiu, ale są to najdroższe urządzenia. Ze względu na to, że większość ludzi nie są świadomi, jak utrzymać komputery fajne. Po prostu ślepo wierzą, że zrobili wystarczająco dużo i ich komputer działa dobrze.

Ale to nie jest prawda, ponieważ każde urządzenie ma limit swojej wydajności i jeśli temperatura wykracza poza limit to urządzenie może działać nieprawidłowo. I dlatego musimy wiedzieć, jak utrzymać komputery w chłodzie.

Oto najlepsze 25 wskazówek dotyczących utrzymania komputerów w chłodzie.

1. Zainstaluj aktualizacje systemu Windows

Aktualizacje są ważne i powinieneś je zainstalować jak najszybciej. Aktualizowanie oprogramowania jest nie tylko pomocne, ale także sprawia, że urządzenie jest na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami.

2. Upewnij się, że zasilacz jest podłączony do prądu

Jest to jedna z podstawowych rzeczy, o których nigdy nie należy zapominać. Jeśli nie jesteś podłączony do zasilania, to nie będzie działać. Tak więc, jeśli planujesz kupić nowy komputer to powinieneś sprawdzić czy zasilacz jest podłączony.

3. Wybierz odpowiedni zasilacz

Wybór odpowiedniego zasilacza jest drugą rzeczą, którą należy rozważyć. Jeśli kupujesz laptopa to powinieneś wybrać zasilacz, który jest kompatybilny z laptopem.

4. Trzymaj komputer z dala od bezpośredniego światła słonecznego

Należy zachować komputer z dala od bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ doprowadzi to do przegrzania. Jeśli planujesz umieścić komputer na stole, to należy trzymać go z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

5. Czyszczenie klawiatury

Czyszczenie klawiatury jest jedną z najważniejszych rzeczy, że nigdy nie należy zapominać. Brudne klawiatury daje poczucie komputera, który nie działa dobrze.

6. Trzymaj komputer w zimnym miejscu

Komputer powinien być trzymany w zimnym miejscu dla utrzymania jego temperatury. Temperatura komputera spada, gdy jest on trzymany w gorącym miejscu.

7. Używaj wentylatora

Należy użyć wentylatora, aby utrzymać komputer w chłodzie. Jeśli wentylator nie działa prawidłowo, to nie będzie można kontrolować temperatury komputera.

8. Rozważenie podkładki chłodzącej

Inną rzeczą, że nie należy zapominać, że można również użyć podkładki chłodzącej. To pomoże schłodzić komputer, a także zaoszczędzić baterię.

9. Użyj koncentratora USB

Trzecią rzeczą, że należy użyć koncentratora USB jest to, że można podłączyć wiele urządzeń z jednego portu USB.

10. Usuń niepotrzebne przedmioty

Jeśli nie używasz swojego komputera przez długi czas, to powinieneś usunąć niepotrzebne przedmioty. Nieużywane przedmioty są przyczyną przegrzewania się komputera.

11. Utrzymywanie odpowiedniej temperatury

Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest jedną z najważniejszych rzeczy, o których nie należy zapominać. Temperaturę komputera można zwiększyć za pomocą podkładki grzewczej.

12. Sprawdź ciepło procesora

Ostatnią rzeczą, o której nie powinieneś zapominać jest to, że powinieneś również sprawdzić ciepło procesora. Możesz użyć termometru, aby sprawdzić temperaturę