7 rzeczy, których nie wiedziałeś o grach wideo

Gaming jest bardzo popularnym hobby na całym świecie, a ludzie spędzają większość swojego wolnego czasu grając w gry wideo. Gry wideo są świetną platformą do zabawy z przyjaciółmi lub rodziną i do korzystania z niektórych rozrywek. Możesz grać w nie przez krótki czas, lub możesz nawet grać przez wiele godzin na końcu, jeśli chcesz. Istnieje wiele rodzajów gier wideo dostępnych dzisiaj i każdy z nich ma swoje własne unikalne cechy.

Oto siedem najlepszych rzeczy, których nie wiedziałeś o grach wideo:

1. Gra może być odtwarzana na prawie każdym urządzeniu

Istnieje wiele platform dla gier dzisiaj, a każdy z nich ma swoje własne unikalne cechy. Możesz grać w gry na smartfonach, konsolach i PC, a wszystkie te urządzenia mają swoje unikalne cechy. Większość smartfonów ma dziś mały rozmiar ekranu, podczas gdy niektóre z dużych telefonów mają duży ekran, a mimo to można na nich grać w gry. Konsole są na ogół większe niż smartfony i komputery PC. Niektóre z konsol mają wbudowany kontroler, a inne nie. Niektóre z konsol mają kontrolery ruchu, a te są również znane jako kontrolery rzeczywistości wirtualnej (VR).

2. Pierwsze gry wideo były na papierze

Pierwsza gra wideo została wynaleziona przez Léon-Joseph Thombre w 1891 roku. Gra ta opierała się na piłce toczącej się po zboczu. Następna wersja gry pojawiła się w 1895 roku i przedstawiała dwóch graczy na planszy szachowej. W kolejnej wersji gracz musiał strzelać do przeciwnika. Następna wersja gry nosiła nazwę A Game of Chess, a jej twórcą był Edward “Ted” Williams. W tej wersji gracz musiał wykonać ruch poprzez naciskanie przycisków.

3. Pierwsza konsola została wynaleziona w 1977 roku

Pierwszą konsolą, która została kiedykolwiek stworzona, była Magnavox Odyssey, która została wydana w 1977 roku. Ta konsola miała mały rozmiar ekranu i została wydana tylko do użytku domowego.

4. Gry wideo są bardzo popularne wśród dzieci

Powszechne jest przekonanie, że dzieci nie lubią grać w gry wideo. Jednak prawda jest zupełnie inna. Dzieci i nastolatki są największymi fanami gier wideo i grają w gry na co dzień.

5. Gry wideo są bardzo drogie

Gry wideo nie są tanie, a to ze względu na technologię i koszt produkcji. Kiedy kupisz nową grę, na pewno wydasz dużo pieniędzy, ale dostaniesz to, za co płacisz.

6. Gry wideo są najlepszym sposobem na uzyskanie sprawności fizycznej

Jednym z najciekawszych faktów o grach wideo jest to, że mogą one faktycznie pomóc Ci uzyskać kondycję. Można spalić kalorie i uzyskać trening, a także można uzyskać trochę prawdziwych ćwiczeń podczas grania w gry wideo.

7. Gry wideo to świetny sposób na relaks

Czasami będziesz czuć się zestresowany i nie wiesz, co robić. Można również robić rzeczy, które sprawią, że się zrelaksujesz. Możesz grać w grę, a zapomnisz o wszystkich