Dlaczego instalacja firewalla jest ważna

Firewall jest jednym z najważniejszych programów zabezpieczających, które chronią Twoje urządzenia przed hakerami i cyberatakami. Firewalle są świetnym systemem obronnym, a gdy masz oprogramowanie antywirusowe i antyspyware, lepiej zainstalować firewall. Firewall to program, który działa pomiędzy Twoim komputerem a internetem. Działa jako bariera, która zapobiega przedostawaniu się złośliwego oprogramowania do wnętrza Twojego komputera.

Oto 20 powodów, dla których powinieneś zainstalować zaporę ogniową:

1. Chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem

Malware to potoczne określenie złośliwego oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie atakuje zasoby systemowe komputera. Kiedy przeglądasz internet, możesz pobrać jakieś złośliwe oprogramowanie, które zostaje zainstalowane bez Twojej zgody.

Zainstalowanie zapory sieciowej pomoże Ci chronić Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Twój komputer będzie bezpieczny od ataku wirusów i innych szkodliwych wirusów.

2. Utrzymuje szybkość działania komputera

Im szybszy jest twój komputer, tym mniej czasu zajmie ci otwieranie plików i aplikacji. Jeśli Twój komputer jest wolny, otwieranie plików i aplikacji zajmie więcej czasu.

Gdy zainstalujesz zaporę sieciową, Twój komputer będzie działał szybko i bezpiecznie. Nie będziesz musiał czekać przez chwilę, aby otworzyć swoje pliki i aplikacje.

3. Chroni Cię przed spamem i phishingiem

Spam to niechciane wiadomości e-mail, które otrzymujesz z nieznanych źródeł. Spamowe wiadomości e-mail zazwyczaj zawierają linki do złośliwych stron internetowych, które mogą zainfekować Twój komputer złośliwym oprogramowaniem.

Phishing to nieuczciwe praktyki wykorzystujące pocztę elektroniczną do kradzieży danych osobowych. Wiadomości phishingowe często próbują oszukać użytkownika w celu ujawnienia poufnych informacji, wysyłając wiadomości, które wydają się pochodzić z banku lub od dostawcy poczty elektronicznej.

Zainstaluj firewall, a będziesz chroniony przed spamem i phishingiem.

4. Zapewnia bezpieczeństwo danych

Twoje prywatne dane są najcenniejszym zasobem dla Ciebie, a jeśli ktoś uzyska do nich dostęp, ukradnie Twoją tożsamość i Twoje pieniądze.

Firewall ochroni Twoje prywatne dane przed kradzieżą przez hakerów.

5. Zapewnia bezpieczne połączenie

Internet jest świetnym narzędziem do pozostania w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Istnieje jednak ryzyko, że zostaniesz odłączony od internetu z powodu awarii sieci.

Dzięki firewallowi będziesz mógł bezpiecznie połączyć się z internetem.

6. Informuje Cię o wszystkim

Możesz otrzymać powiadomienie, gdy zostaniesz zaatakowany lub gdy staniesz się celem ataku hakera.

7. Poprawia wrażenia z przeglądania stron internetowych

Firewall zapewni bezpieczeństwo Twojej przeglądarce internetowej. Jeśli przeglądasz internet, przekonasz się, że twój komputer będzie ładował się o wiele szybciej.

8. Chroni Twoje działania online

Hakerzy wykorzystują inżynierię społeczną, aby podstępem zmusić Cię do podania im danych osobowych.

Kiedy zainstalujesz zaporę sieciową, Twoje działania w sieci będą bezpieczne.

9. Zwiększa bezpieczeństwo komputera przed intruzami

Jeśli nie używasz zapory sieciowej, jesteś narażony na ataki intruzów. Hakerzy i intruzi mogą łatwo uzyskać dostęp do Twojego komputera i ukraść Twoje dane osobowe.