Jak wyczyścić klawiaturę laptopa

Klawiatura laptopa jest najważniejszą częścią laptopa. Klawiatura laptopa musi być często czyszczona, ponieważ jest to część komputera, która się brudzi. Brud i kurz można usunąć z klawiatury laptopa. Istnieje wiele metod czyszczenia klawiatury laptopa. Klawiatura laptopa powinna być czyszczona co najmniej raz w miesiącu, aby utrzymać ją w czystości i higienie.

Istnieje wiele różnych metod i technik czyszczenia. Można czyścić klawiaturę laptopa ręcznie i automatycznie.

Czyszczenie ręczne

Ta metoda jest dość prosta i nieskomplikowana. W tej metodzie należy użyć bawełnianej szmatki i niewielkiej ilości alkoholu spożywczego. Musisz wyjąć nakładki na klawisze z klawiatury laptopa. Można użyć bawełnianej szmatki i przetrzeć cały obszar klawiatury laptopa. Po tym, trzeba wymienić keycaps i umieścić je z powrotem.

Czyszczenie automatyczne

Jest to jedna z najprostszych metod czyszczenia klawiatury laptopa. Wystarczy użyć roztworu czyszczącego i ściereczki z mikrofibry. Wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć roztwór czyszczący i ściereczkę z mikrofibry. Najpierw trzeba wyczyścić cały obszar klawiatury laptopa. Następnie trzeba wyczyścić klawiaturę laptopa od góry do dołu.

Wnioski:

To były dwa proste sposoby na czyszczenie klawiatury laptopa. Obie metody są proste i łatwe. Jeśli obawiasz się ręcznej metody czyszczenia, możesz również zdecydować się na automatyczne czyszczenie.