Pierwszy komputer firmy Apple

Ciekawostką jest fakt, że każdy produkt Apple jest nie tylko wyjątkowy, ale i rewolucyjny. Apple był pierwszą firmą, która wprowadziła telefony komórkowe, a teraz wprowadziła nową erę komputerów ze swoim najnowszym urządzeniem, iPadem Pro.

Apple jest jedną z najlepszych firm na świecie, jeśli chodzi o projektowanie i produkcję smartfonów i tabletów. Co roku wypuszcza nowe smartfony i tablety, więc jak można się dziwić, skoro faktem jest, że to Apple jako pierwsze zaprojektowało komputer.

Historia pierwszego komputera firmy Apple

9 września 1976 roku Steve Jobs, Steve Wozniak i Ronald Wayne założyli Apple Computer. Głównym motywem powstania Apple była chęć wyprodukowania przenośnego komputera.

Wozniak zaprojektował pierwszy komputer Apple 1, który został wypuszczony na rynek w prima aprilis 1977 roku. Był to pierwszy raz, kiedy społeczeństwo zobaczyło komputer osobisty. Głównym celem komputera było podłączenie do telewizora lub monitora i kontrolowanie systemu audio-wizualnego.

Steve Jobs i Ronald Wayne sprzedali firmę Waltowi Disneyowi za 800 milionów dolarów w 1977 roku.

19 czerwca 1984 roku Apple wprowadziło na rynek Macintosha, który był całkowitym przeprojektowaniem linii Apple II. Po wydaniu Maca, stał się on najpopularniejszym i najbardziej udanym komputerem osobistym wszech czasów.

Pierwszy komputer Apple był komputerem stacjonarnym

24 stycznia 1984 r. firma Apple zaprezentowała komputer stacjonarny o nazwie Lisa. Był to pierwszy produkt Apple, w którym zastosowano graficzny interfejs użytkownika (GUI). Ten model komputera stacjonarnego został wydany w dwóch różnych rozmiarach, 14,1-calowym i 15,4-calowym.

Lisa była dostarczana z drukarką Apple Laserwriter i napędem dyskietek. Posiadała również wbudowany dysk twardy. Lisa służyła do uruchamiania systemu operacyjnego NeXTSTEP.

Druga wersja Lisy pochodziła z 15-calowym wyświetlaczem CRT i została wydana w 1986 roku. Miała ten sam procesor co wcześniejszy model, ale była wyposażona w Apple Newton MessagePad, nową mysz i modem.

Lisa została zastąpiona przez Macintosha w 1984 roku i był to najlepiej sprzedający się komputer w tym roku.

Pierwszy komputer Apple z wbudowaną klawiaturą

W 1986 roku firma Apple zaprezentowała Macintosha, pierwszy przenośny komputer z wbudowaną klawiaturą. W 1987 roku pojawił się Macintosh Portable, który był mniejszą wersją oryginalnego Macintosha.

W 1988 roku wprowadzono trzecią wersję Macintosha, która jako pierwsza miała wbudowany napęd CD-ROM.

Pierwszy laptop Apple z wbudowanym ekranem

W 1989 roku firma Apple wypuściła pierwszy laptop o nazwie Macintosh Portable. Był to pierwszy laptop z wbudowanym ekranem. Posiadał również pełną klawiaturę.

W 1991 r. firma Apple wprowadziła na rynek pierwszą kolorową drukarkę laserową o nazwie LaserWriter. Był to rewolucyjny produkt, który zmienił sposób komunikowania się ludzi.

Ostateczna wersja Macintosha została wydana w 1998 roku. Miał on nowy procesor i nową konstrukcję.

W 1997 roku firma Apple wprowadziła na rynek pierwszego iPoda, który.