Jak podłączyć głośniki Bluetooth i słuchawki do Androida

21 maja 2021

Bez względu na to, jak dobre są głośniki wbudowane w Twój smartfon lub tablet, prawdopodobnie nie mogą konkurować z pełnowymiarowym zestawem głośnikowym lub dedykowanymi słuchawkami dla bardziej intymnych doznań słuchowych. Dzięki magii Bluetooth można łatwo podłączyć zewnętrzne odtwarzacze z urządzenia z systemem Android.

Pokażemy Ci ustawienia i opcje konfiguracyjne, które musisz być świadomy, ale wszystkie głośniki i słuchawki działają nieco inaczej, więc trzeba będzie również skonsultować się z instrukcjami, które pochodzą z innego sprzętu. Po nawiązaniu połączenia, powinien ponownie połączyć się automatycznie, gdy jest to potrzebne.

Ustawienia Bluetooth w systemie Android

Najprostszym miejscem, aby uzyskać dostęp do ustawień Bluetooth jest z panelu szybkich ustawień w szufladzie powiadomień: Przeciągnij go na otwartą stronę i stuknij symbol Bluetooth, aby go włączyć lub wyłączyć. Stuknij strzałkę rozwijaną poniżej symbolu, aby zmienić urządzenie Bluetooth, z którym jesteś połączony, lub dodać nowe urządzenie.

Stuknij Więcej ustawień, aby wyświetlić bardziej szczegółową stronę z opcjami - do tego samego ekranu można przejść, wybierając Bluetooth z aplikacji Ustawienia. Górny przełącznik pokazuje, czy Bluetooth jest włączony czy wyłączony, a zaraz poniżej znajduje się lista urządzeń, które zostały już sparowane.

Stuknij ikonę trybika po prawej stronie każdego sparowanego urządzenia, aby zmienić jego nazwę, zapomnieć o nim lub zmienić części telefonu, do których ma dostęp (możesz używać głośników Bluetooth do odtwarzania muzyki, ale nie dzwonków, na przykład). Dostępne urządzenia to sprzęt, który oferuje połączenie Bluetooth, ale nie został jeszcze połączony z telefonem lub tabletem.

Dodawanie nowych urządzeń

Niektóre urządzenia (np. komputer) będą nadawać sygnał Bluetooth przez cały czas, chyba że je specjalnie wyłączysz; inne (np. większość słuchawek) muszą być ustawione w specjalny tryb odbioru, zanim będzie można nawiązać połączenie. Pamiętaj, że Bluetooth jest używany do przesyłania plików i innych celów, a także do przesyłania muzyki.

Jeśli nie widzisz od razu głośników lub słuchawek, z którymi chcesz się połączyć, na liście dostępnych urządzeń, zapoznaj się z instrukcją, która została do nich dołączona - prawdopodobnie będziesz musiał nacisnąć przycisk lub kombinację przycisków, aby przejść do właściwego trybu.

bluetooth

Gdy urządzenie pojawi się na liście, stuknij raz, aby je połączyć. Może być konieczne wprowadzenie kodu PIN w celu potwierdzenia połączenia, choć zależy to od sprzętu - jeśli kod PIN jest wymagany, powinien być wymieniony w dokumentacji dołączonej do głośników lub słuchawek. Po kilku chwilach powinieneś zobaczyć komunikat potwierdzający na swoim smartfonie lub tablecie.

Korzystanie z Bluetooth

Twoja muzyka, podcasty i inne materiały audio będą teraz przesyłane przez podłączone urządzenie Bluetooth, niezależnie od tego, czy jest to zestaw głośników, para słuchawek czy samochodowy zestaw stereo. Jeśli to nie działa, spróbuj zapomnieć o urządzeniu i ponownie połączyć się od początku.

Aby przerwać połączenie, można wyłączyć urządzenie zewnętrzne, wyłączyć Bluetooth na telefonie lub tablecie z systemem Android, lub zapomnieć urządzenie, jak opisaliśmy powyżej. Większość urządzeń będzie automatycznie ponownie połączyć, gdy Bluetooth staje się dostępny ponownie, ale to się nie stanie, jeśli powiedziałeś swój telefon, aby zapomnieć, którekolwiek głośniki lub słuchawki był podłączony do.

Bluetooth jest niezwykle wygodne, ale może być temperamentny technologii czasami - jeśli wystąpią problemy, upewnij się, że nie ma innych urządzeń w zasięgu (jak klawiatury Bluetooth), które mogą być zakłócające. Odłączenie i ponowne podłączenie zazwyczaj rozwiązuje większość problemów.

Więcej znajdziesz na: http://mojandroid.com.pl/