5 rzeczy, których nauczyłem się pracując jako pracownik fabryki elektroniki

Kiedy dorastałem, zawsze interesowały mnie elektroniczne gadżety, uwielbiałem grać w gry i oglądać filmy na telefonie komórkowym. Jednak jako nastolatek nie miałem żadnych możliwości grania w gry czy oglądania filmów, ponieważ moi rodzice mi na to nie pozwalali. Byłam najmłodsza w rodzinie, a mój starszy brat studiował w college’u, więc byli zajęci nauką i nie mogli się mną zajmować.

W tym czasie zdecydowałem się na pracę jako pracownik fabryki. Pracowałem w fabryce elektroniki przez trzy lata i oto kilka rzeczy, których nauczyłem się z tego doświadczenia.

1. Lepiej jest mieć pracę niż być studentem

Praca w fabryce elektroniki jest o wiele lepsza niż bycie studentem. Kiedy jesteś w fabryce, dostaniesz regularną pensję. Jeśli chcesz się więcej uczyć, to będziesz musiał wydawać dodatkowe pieniądze na studia.

2. Ciężka praca się opłaca

Po długim i męczącym dniu pracy czułem, że jestem zmęczony i nie mogę się odpowiednio skoncentrować. Jednak nie było tak, gdy byłem studentem. Mój poziom koncentracji był bardzo wysoki i zwykle skupiałam się na nauce.

3. Praca jest lepsza niż hobby

Zawsze chciałem nauczyć się czegoś nowego, ale nie mogłem poświęcić na naukę więcej niż 10 minut. Teraz wiem, że nie jest możliwe nauczenie się wszystkiego w ciągu zaledwie 10 minut.

Jeśli masz hobby, to będziesz musiał poświęcić pieniądze i czas na to hobby. Będziesz musiał również opuścić swoje miejsce pracy i będziesz musiał odbyć odpowiednie szkolenie. W końcu nie będziesz w stanie prawidłowo pracować.

4. Jeden dzień w tygodniu wystarczy

Jeśli pracujesz w fabryce elektroniki, powinieneś starać się pracować jeden dzień w tygodniu. Jeśli będziesz pracował więcej, wtedy trudno będzie Ci się skupić na nauce.

Będziesz musiał poświęcić czas na naukę, ale jeśli poświęcisz czas na naukę, to nie stanie się ona dla Ciebie ciężarem.

5. Bądź sobą

Jako pracownik fabryki będziesz musiał pracować w zespole ludzi. Nie będziesz sam, ale będziesz otoczony przez ludzi, którzy są z tej samej kultury i tła jak twoje.

Jeśli będziesz starał się przestrzegać zasad i przepisów swojego kierownika, to nie będziesz w stanie uzyskać dobrej wydajności. Nie będziesz w stanie osiągać dobrych wyników w środowisku, w którym wszyscy przestrzegają tych samych zasad i przepisów.

Wnioski:

Są to rzeczy, których nauczyłem się podczas pracy jako pracownik fabryki elektroniki. Jako student nie możesz myśleć o pracy w fabryce, ale nie jest to zły pomysł, aby pracować jako pracownik fabryki. Będziesz mógł nauczyć się wielu rzeczy ze swojego miejsca pracy.